NAMAZ KILMAYANLARA DÜNYADA VERİLECEK OLAN 6 CEZA!

472 Baxış 48K

Musibetlerin en büyüğü, kabahatlerin ve ayıpların en kötüsü, namazı hafife almak, cuma namazını ve beş vakit namazı terk etmektir. Öyle ki, Allah (c.c.) namaz ile manevi dereceleri yükseltir, kötülükleri de siler süpürür.
Namazı hiç bir Müslüman terk etmez ve dünyalık işleri de onu namazından alıkoymaz. Namazı terk eden kimse ise Allah'ın gazabına uğramıştır.
İslam'ın beş şartından biri olan namaz kılmak buluğ çağından, ölünceye kadar kadın erkek tüm mü'minlere emredilmiş bir ibadettir. Peki terk edilirse ne olur? İşte maddeler halinde namaz kılmayanın dünyada göreceği 6 ceza şunlardır.
1- Salihlerin İsmi Ondan Kaldırılır
Başka rivayette yüzünden salihlerin siması silinir. Demekki namaz kılanların yüzlerinde salih kulların siması yani nur belirir. Bir ayeti kerimde Rabbimiz: “Yüzlerindeki alametleri ise secde eserindendir.” buyurulmaktadır. Gönülden Allah'a ibadet edenlerin yüzleri nurlu olur. Peygamberimiz de mü'minlerin âhirette abdest azalarının parlayacağını buyurmuştur. Elbette bu nurluluk Allah sevgisinin de belirtisidir. Biz her mü'min hakkında iyi zan beslemekle yükümlüyüz. Hiç kimsenin iç yüzü hakkında kesin bir şey söyleyemeyiz ancak Allah sevgisi kişinin yüzünden ve hareketlerinden kendini belli eder.
Meselâ çok yaşlı bir nine yâhud dede görürsünüz, yaşlılıkdan yüzü kırış kırış olmuştur ama yüzünde bir nûr parlamakdadır. Bakmaya doyamazsınız. Bakdıkça içinizi bir huzur kaplar. İşte o nur, îmânın ve ibâdetin alâmetidir. Çünkü o nur yüzlü nine yâhud dede, abdestli-namazlı bir hayât sürmüştür, gönlü îmânlı, dili Kur`ân'lıdır. İnsan yaşlandıkça çirkinleşir ama ömrünü ibâdetle ve tâatla geçiren insan çirkinleşmez, aksine yaşlandıkça güzelleşir çünkü nuru ziyâdeleşir.
"Efendim, biz nice namaz kılanlar biliyoruz ki, yüzleri kapkara, meymenetsiz adamlar" diyecek olursanız, deriz ki, evet doğrudur, ama bunun sebebi onların namazı sırf gösteriş olsun diye kılmaları, fenâlıkdan, zulümden ve ahlâksızlıkdan kaçınmamalarıdır. Namazdan ve secdeden maksad, Allah'ın emirlerine baş eğmek, yasaklarından kaçınmaktır. Namaz kıldığı halde bunlara riâyet etmeyen kimse, kıldığı namazdan bir fayda göremez.
2- Hayatın/Ömrün Bereketi Ondan Kaldırılır
Ömürlerin bereketlenmesi demek; kısa bir ömürde dahî uzun seneler yaşamışçasına bir semerenin meydana gelmesi demektir. Yani ömrün bereketlenmesi; hayatın her ânını dolu dolu yaşamak, ondan istifade etmek ve ettirmektir. Bir güne bazen bir ömür sığar. Bazen bir kalemden bir yazı dökülür, bir günde kitap olur. Binler okur, istifade eder; bereket olur. Dolayısyla namaz kılmayanların ömürlerinden bereket kaldırılır.
3- Rızkın Bereketi Ondan Kaldırılır
Müslümanın maksadı, malıyla, mülküyle dinine ve topluma hizmet olmalıdır. Böyle olmazsa, Müslüman namazını muntazam kılmazsa, dinin emirlerine uymazsa dünyada da ahirette de işi çok zordur. Günümüz insanının en fazla şikâyet ettiği konulardan birisi de hiçbir şeyin kendisine yetmemesi ve kendisinin de hiçbir şeye yetişememesidir. Herkesin yapmak istediği çok şey var aslında. Öğrencisinden ev hanımına, işçisinden yöneticisine kadar hiç kimseye ne zaman ne mekân ne de para yetiyor... Hepimiz imkân bulamamaktan şikâyetçiyiz istediklerimizi hayata geçirme konusunda. Belki daha çok çalışıyoruz, daha çok kazanıyoruz ancak hiçbirisi ihtiyaçlarımızı karşılamaya yetmiyor. Çünkü kazandıkça daha çok harcıyor, daha çok tüketiyoruz. Evlerimiz metrekare olarak daha çok büyüdü belki, ancak hem içinde yaşayan geniş aileler küçüldü hem de misafirlikler azaldı ama yinede mekânlar yetmiyor artık. Kısacası hayatımızdan bereket çekilirse çuval dolusu parayla aç gezeriz.
4- Namazı Tamam Olmadıkça Hiçbir Hayrı Kabul Edilmez
Yani namaz kılmamanın günahı okadar büyüktür ki ne kadar hayır yaparsan yap namazsızlığın günahına keffaret olmaz. Çünkü kul bir günah işlediği zaman o günahı affettirmek için bir hayır yapar ki Rabbimiz o günahını bağışlasın. Bir Ayeti Kerimde: “Şüphesiz ki iyilikler kötülükleri (günahları) yok eder.” buyrulmaktadır. Ancak namaz kılmayanlar için bu durum geçerli değildir. Çünkü namazsızlığın kefareti iyilik yapmakla giderilmez.
5- Duası Kabul Edilmez (Allah Katına Çıkarılmaz)
Yani duası göklere yükseltilmez. Duanın icabeti için kişinin Rabbiyle irtibat kurması gerekir. Namazsız bir kulun Rabbiyle irtibatı zayıf olduğu için duasının icabeti de o ölçüde olur.
6- Salihlerin duasından nasibini alamaz
Arkadaşlar demek ki namaz hayatımızın adeta manevi anahtarıdır. Eğer namazımız varsa o namaz anahtarıyla Rabbimizin lütfu sayesinde dünyada bütün kapılarımız açılacaktır. Ahirette de şefaatçimiz olup bizi inşaallah cennete götürecektir.
Rabbim bizleri ve neslimizi namaz kılanlardan eylesin. Amin

Şərh

 1. AZERBAYCAN AZERBAYCAN
  AZERBAYCAN AZERBAYCAN
  6 saat əvvəl

  Şehadet suresi❤ ƏŞHƏDU ƏN LA İLƏHA ILƏLLAH.ƏŞHƏDU ƏN LA EMIREL-MÜ'MİNİ. ƏLIYƏN VƏLIYULLAH VƏSIYƏN RƏSULALLAH

 2. AZERBAYCAN AZERBAYCAN
  AZERBAYCAN AZERBAYCAN
  6 saat əvvəl

  ALLAHU ƏKBƏR(2 defe) Bismilahir Rahmanir Rahim Əşhədu ən la İləha İləllah(2 defe) Əşhədu ən la Muhəmmədən Rəsulallah(2 defe) Əşhədu ən la Əliyən Vəliyullah Vəsiyən Rəsulallah(2 defe) Həya əla səllah(2 defe) Həya əla fəllah(2 defe) Həya əla xeyru ənəl(2 defe) Qət qamətin səllah ALLAHU ƏKBƏR NAMAZ Bismillahir Rahmanir Rahim Əlhəmdu Lilləhi Rabil Ələmin Ər-Rahmanir Rahim Məlikki Yummidin İyəkə Nəmudu Və İyəkə Nəstəin İhtinas Siratal Mustəqim Siratal Ləzinə Ən əmtə Əleyhim Ğayril Məğzubi Əleyhim Vulə-Zalim Bismillahir Rahmanir Rahim Qul Huvəllahu Əhəd ALLAHU Saməd Ləm Yəlid və Ləm Yuləd Və Ləm Yəkuləhu Kuvən Əhəd ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤ Əşhədu ən la iləha iləllah Vəhduhi lə Şərikallah Və Əşhədu ən la Muhəmmədən Əbduhu və Rəsulluhu ALLAHUMƏ Sali ALA MUHƏMMƏDƏN Və ALİ MUHƏMMƏD Əssəlamu Əyuhən Nəbiyi RƏhmətullahu Bərəkatuh Əssəlamu Əliyən Və Ali İbədilləhis Salihin Əssəlamu Əleykə Rəhmətullahi Bərəkatuh

 3. Sezai Urcan
  Sezai Urcan
  Gün əvvəl

  ESSELAMUN ALEYKÜM MÜMİN KARDEŞİM 🧔 ALLAH TEÂLÂ ŞÖYLE BUYURUYOR (NAMAZ,İNİZ OLMASA ,DUA,LARİNİZ OLMASA NE İŞ,E YARARSİNİZ Kİ) BUYURMUŞTUR.BEN BİR MÜMİN OLARAK ALLAH CELLE CALALUHU KABUL EDER İNŞALLAH GÜN,DE 40 REKÂT NAMAZ EDA EDİYORUM AYRICA ZİKİR LERİM VE TESBİHLER,İMDE ÇOK ŞÜKÜR ÇOKÇA ÇEKERİM.HUZUR İSLAM,DA LA İLAHE İLLALLAH MUHAMMEDEN RESULALLAH 🤲🤲🤲🤲🤲 SADAKALLAYULAZİYM (AMİN CELLE CELALAHU)

 4. yjfxtddytj u
  yjfxtddytj u
  3 gün əvvəl

  Bende bu oruç zamanında öğrenicem

 5. Songul gerçeker
  Songul gerçeker
  4 gün əvvəl

  Ben namaz kılmayı bilmiyorum günah yazılırmı😥

 6. Bülent Ersoy_official
  Bülent Ersoy_official
  5 gün əvvəl

  Abi ben rüyamda Mescid'in kocaman olan uzun yeşil ve mavi tonlarında olan minaresinin kökünden çatlayarak bir adımlık yanıma GÜM diye düştüğünü görmüştüm... Birisi ne anlama geldiğini bilse bana yanıt verirmi lütfen..

 7. Rəşad Mahmudov
  Rəşad Mahmudov
  17 gün əvvəl

  Elehemdullah kiliyorum🌼❤

 8. Nalan Demirci
  Nalan Demirci
  21 gün əvvəl

  Amin inşallah 💞💕💖❤️👍🧕

 9. Enes Bekar
  Enes Bekar
  24 gün əvvəl

  .

 10. Mahmut SUNAR
  Mahmut SUNAR
  25 gün əvvəl

  Emeğinize sağlık

 11. Kadir Eren Ceylan
  Kadir Eren Ceylan
  28 gün əvvəl

  Le ilahe illallah muhammeden rasulullah

 12. Kadir Eren Ceylan
  Kadir Eren Ceylan
  28 gün əvvəl

  Allaha şükür namazımı kılıyom orucumu tutuyom ramazanda

 13. Mehemmed Asdanov
  Mehemmed Asdanov
  28 gün əvvəl

  Həmd olsun bir olan Rəbbimizə düzdü hamısı Allah sen ne gözəl yol kildin bize sene şükürlər olsun böyüklüyün qədər.

 14. Ilknur Yildirim
  Ilknur Yildirim
  29 gün əvvəl

  amin elhamdülillah RABBIME SONSUZ ŞÜKÜRLER OLSUN amin🤲

 15. Rıfat 123
  Rıfat 123
  Ay əvvəl

  Ben kalkamıyom maalesef 😭

 16. Selma Ekinci
  Selma Ekinci
  Ay əvvəl

  İnsanlar ikiye ayrılır; Vaktini beşe ayıranlar Vaktini boşa ayıranlar...

  1. Fatih 007
   Fatih 007
   Gün əvvəl

   Cok dogru bir soz. Gecmise baktigimda herseyden pismanim sadece kildigim namazdan ve tuttugum oructan pisman degilim. Gerisi bos gecmis.

 17. Caner Batı
  Caner Batı
  Ay əvvəl

  Namaz kılmaya iki gün önce kılmaya başladım

 18. Macit ÖZ
  Macit ÖZ
  Ay əvvəl

  Allahla kulun arasına giren Şeytanın yoldaşı Ebu Süfyan Vahabileri varken Müminlere sıra gelmez.

 19. CSFC KIZIYIM
  CSFC KIZIYIM
  Ay əvvəl

  Allah'ın namazı kılma duyusu güzel ve neşelidir

 20. Salih Yılmaz
  Salih Yılmaz
  Ay əvvəl

  👍👍👍

 21. Şeyma Ozr
  Şeyma Ozr
  Ay əvvəl

  Videolar cok guzel ama koydugunuz resimler daha farkli olabilir

 22. Ali Kartal
  Ali Kartal
  Ay əvvəl

  Yaşasın şeytan 👹👁👹

 23. Telat Sever
  Telat Sever
  Ay əvvəl

  ALLAH RAZI olsun kardeşim ağzına yüreğine sağlık çok güzel olmuş aynen öyle kardeşim helal olsun sana gerçekten çok doğru söylemiş sin

 24. MechaGodzilla
  MechaGodzilla
  Ay əvvəl

  Namaz kılanın ödülüçok büyüktür namaz kılmayanın cezası ise çok büyüktür ☺

 25. Cüneyt Karaman
  Cüneyt Karaman
  Ay əvvəl

  Rabbim herkeze namaz kılmayı nasip etsin ins.

 26. AYIKLANMIŞ PİRİNÇ TAŞI
  AYIKLANMIŞ PİRİNÇ TAŞI
  Ay əvvəl

  ...4 hak mezhebin 4 ünde de namaz kılmayanlar ölümle cezalandırılır. Bu yüzden İslam barış dinidir.

  1. mihrez zuzula
   mihrez zuzula
   Ay əvvəl

   Namazda zorlama yoktur kardeşim nerden duyduysan doğru değil

 27. STUDY-WİTH-HAZAL
  STUDY-WİTH-HAZAL
  Ay əvvəl

  Ben 12 yaşındayım Kur'an kursunda öğlen namazı kılmayı öğrendim ama kurs kapandı Corona sebebiyle. Sonra unuttum kılmayı bilmiyorum sizce ne yapmalıyım elhamdülillah Müslümanım ama ramazanda oruçlarımı tutuyorum

 28. Xuraman Ceferova
  Xuraman Ceferova
  Ay əvvəl

  Allahım çox şükürlər olsun sənə Namaz qılmağı mənə qismət etdiyin ücün sənəşükürlər olsun Amin🙏🙏🙏🙏🤲🤲🤲

  1. AZERBAYCAN AZERBAYCAN
   AZERBAYCAN AZERBAYCAN
   6 saat əvvəl

   Insallah menede qismet olar En gozel Namazi qilmaq❤

 29. EMRE Mustafa
  EMRE Mustafa
  Ay əvvəl

  Allah'a sonsuz şükürler olsun namaz kiliyorum

 30. EMRE Mustafa
  EMRE Mustafa
  Ay əvvəl

  Allah tüm kıldığımız namaz lari kabul etsin inşallah 🤲

 31. Nurik Bayramow
  Nurik Bayramow
  Ay əvvəl

  ben 14 yasindayim namaz kiliyorum allaha şukur

 32. ufuk özcan
  ufuk özcan
  Ay əvvəl

  Namaza başlarsak xxy kromozonu xx kromozonu mu olacak lanet olsun doğuştan klinefelter sendromlu olarak gelmişim ne kadar dua da etsem umreye hacca da gitsem asla normal bi insan olma şansım yok kabul edin doğru ve adaletli bi dünya da yaşamıyoruz

 33. Aliyeff
  Aliyeff
  Ay əvvəl

  Məndə namaz qılıram ama biraz həvəssiz qılıram mən bilirəmki namaz qılmamaq günahdı

 34. LEYLA CƏFƏRLİ
  LEYLA CƏFƏRLİ
  Ay əvvəl

  Ben hala çocuğum namaz kılıyom

 35. MUHAMMED GAME
  MUHAMMED GAME
  Ay əvvəl

  Namaza birkere başladın mı alışıyon

 36. Oyuncum06 can
  Oyuncum06 can
  Ay əvvəl

  Amin

 37. yuksel yilmaz
  yuksel yilmaz
  Ay əvvəl

  ABILER ABLLAR ESIM BEYIN AMELTI OLDU DURUMU KIRTIK ESIM ICIN ISMI. AZAM DUHAN SECDE BAKARA VAKA OKUP DUA EDRSENIZ COK MAKBULE GECER ISMI. NAZIME

 38. Yakup Delibaş
  Yakup Delibaş
  Ay əvvəl

  Ülkemizin %60 ından fazlası namaz kılmıyor Allah affetsin (Amin)

  1. Bir Şahıs
   Bir Şahıs
   Ay əvvəl

   Ya çok yükselmiş

 39. Özlem ela Yilmaz
  Özlem ela Yilmaz
  Ay əvvəl

  Allahim sen bizi affet biz insanogullari günahkar iz.

 40. mehmet fidan
  mehmet fidan
  Ay əvvəl

  Bak size birşey diyeyim dünyanın en zenginleri refah içinde yaşayanların çoğu kafir ateist şeytana Tapan mendeburlar? Nasıl olcak bu iş?namaz kilmasan fakirlik.zina yaparsan fakirlik.yahu adamlar zinayi meslekhaline getirmiş?bırak namazı kuran kerimi yakanlar ayak altına alanlar trilyonluk.!demem oki ibadetlerle fakirligin bi alakası yok.ornek Hz muhammed mustafa Efendimiz karnına 3taş bağlamış açlıktan .kim onungibi yapabilir ibadeti ve allah sevgisini?birileri sallamiş gibi bu konuda.

 41. Onur Demir
  Onur Demir
  Ay əvvəl

  Peki abi kur'an kerim okumayanlara ne olacak?

 42. Mahmut mahmut
  Mahmut mahmut
  Ay əvvəl

  Maşallah buradaki herkes namazı kiliyormus

 43. Ercan Baykara
  Ercan Baykara
  Ay əvvəl

  Kral bir tanede aynalar ve soğan kabuğuyla ilgili video yap 😉

 44. Cengiz Ozkahraman
  Cengiz Ozkahraman
  Ay əvvəl

  Hocam namazını düzenli kılıyorum fakat bazen yetişemiyorum ama hem.kazsını kloyorum bir sakıncası var mıdır

 45. Ayxan Nəbiyev
  Ayxan Nəbiyev
  Ay əvvəl

  Hadi bende bi yorum yazayımda 100 olsun

 46. Nahide Sarı
  Nahide Sarı
  Ay əvvəl

  Ben bilmiyorum ama öğrenecem

 47. Mirkan
  Mirkan
  Ay əvvəl

  Yeni keşfettim bu kanalı. Maşallah çok güzel içerikler var.

 48. Aykut Günel
  Aykut Günel
  Ay əvvəl

  Allahın rahmeti ve bereketi, hidayet ve mağfireti tüm Müslümanlar üzeri ne olsun, amin 👐

 49. Aykut Günel
  Aykut Günel
  Ay əvvəl

  Kasten Namaz kılmamak: Bir kimse, bir vakit namazı kasten terk ederse, onun cezası Cehennemde seksen hukbe miktarı yanmaktır. [1 hukbe 80 yıldır.] Alimler, Nebe’ suresinin 23. ayetinde, bazı rivayetlerde geçen ve cehennemliklerin “hukub”larca kalacağını ifade eden “ahkab” kelimesinin manası üzerinde durmuştur. Bu kelimenin tekili olan “hukub”un kırk, yetmiş, seksen, üç yüz altmış vs. yıllar anlamına geldiğini söylemişler. En fazla meşhur olan ise seksen yıldır. Namazı kılmamanın, terketmenin cezaları : Kasten [mazeretsiz] namaz kılmayanın diğer amellerini Allahü teâlâ kabul etmez. Tevbe edinceye kadar da Allah’ın himayesinden uzak olur.) [İsfehani] " Onlar, gaybe inanırlar, namazı dosdoğru kılarlar ve kendilerine rızık olarak verdiklerimizden infak ederler." (Bakara : 3) " Namazı dosdoğru kılın, zekatı verin ve rüku edenlerle birlikte siz de rüku edin." (Bakara:43) " Sabır ve namazla yardım dileyin. Bu, şüphesiz, huşû duyanların dışındakiler için ağır (bir yük)dır."(Bakara :45) Hz. Peygamber (s.a.s.), “Biriniz uyuyakalır veya unutur da bir namazı vaktinde kılamaz ise, uyandığı veya hatırladığı vakit kılsın” (Buhârî, Mevâkît, 37; Müslim, Mesâcid, 314-316) buyurmuştur. Hz. Enes de şöyle anlatır: “Vefâtı esnâsında Resûlullah s.a. v. Efendimiz’in yanındaydık. Bize üç defâ: «-Namaz husûsunda Allah’tan korkun!»,«-Namaz husûsunda Allah’tan korkun!, «-Namaz husûsunda Allah’tan korkun! »dedi. Sonra da şöyle buyurdu: «-Emriniz altındaki insanlar hakkında Allah’tan korkun, iki zayıf hakkında Allah’tan korkun: Dul kadın ve yetim çocuk. Namaz husûsunda Allah’tan korkun!» Sonra; «Namaz, namaz.» diye tekrar etmeye başladı. (Mübârek lisanları söylemez olunca bile) rûh-i mübârekleri çıkıncaya kadar, bunu içten içe tekrar edip durdular.” (Beyhakî, Şuab, VII, 477) (Beş vakit namazı terk eden, Allahü teâlânın hıfz ve emanından mahrum olur.) [İbni Mace] (Namaz kılmayanın Müslümanlığı, abdest almayanın namazı yoktur.) [Bezzar] Cabir İbn-i Abdullah (r.a.)’dan nakledilmiştir, Efendimiz (s.a.v.) şöyle buyurdular: “Cennetin anahtarı namazdır, namazın anahtarı da abdesttir.” (Müsned) “Büyük günahlardan kaçınıldığı sürece, beş vakit namaz ile iki cuma ve iki ramazan, aralarında geçen günahlara keffaret olur. ” (Müslim, Tahâret 16) Namazı, kazaya bırakmak büyük günah olduğu gibi, kazasını geciktirmek de büyük günahtır. Bu büyük günah, kaza kılacak kadar zaman geçince, bir misli artar. Kaza etmeyi geciktirince de, tevbe etmek farz olur. (S. Ebediyye) Dürr-ül-müntekâ, İbni Âbidîn ve Kitâb-üs-salâtta deniyor ki: “Beş vakit namazı, özürsüz terk etmek ve vaktinde kılmamak, birbirinden ayrı iki büyük günahtır. Terk ettiği için kaza etmek, vaktinde kılmadığı için, hac veya tevbe etmek lazımdır.” Mektubat’taki bir hadis-i şerifte, (Bir namazı bile bile, vaktinde kılmayıp, kaza etmeyene, Cehennemde seksen hukbe azap edilecektir) buyuruluyor. (m. 266) Hz. Ebû Fâtıma radıyallahu anh’dan rivayet edilmiştir: Diyor ki; Peygam­ber s.a.v bana, “Ey Ebû Fâtıma! Sen eğer (ahirette) benimle bu­luşmak istiyorsan secdeleri çoğalt (yani bol bol namaz kıl.)” Müsned’i Ahmed (İman ile küfür arasındaki fark, namazı kılıp kılmamaktır.) [Tirmizi] (Namaz, imanın başı ve Cehennemden kurtarıcıdır.) [Miftah-ul-Cennet] (Namaz kılan, din binasını yapmıştır. Namaz kılmayan, dinini yıkmıştır. Namaz, müminin mirâcıdır)(Allah ile kul arasındaki perdeler, ancak namazda kaldırılır)(Mümin ile kâfiri ayıran fark, namazdır) buyuruldu. Yani, mümin namaz kılar, kâfir ise kılmaz. Münafıklar ise, bazen kılar, bazen kılmaz. "Onlar suçlulara sorarlar: Sizi Sakar cehennemine sürükleyen nedir? Suçlular şöyle cevap verirler: 'Biz namaz kılanlardan değildik.'" (el-Müddessir, 74/40-43). Ebu Hureyre (ra)’den rivayet edilmiştir: Rasulullah (sav) buyurdu ki: “Adem oğlu secde ayetini okuyup secde ettiği zaman şeytan ağlayarak uzaklaşır ve şöyle der: Helak oldum. Adem oğlu secde etmekle emrolundu da secde etti ve cennet onun oldu. Halbuki ben de secde ile emrolunmuştum fakat ben secde etmekten yüz çevirdim. Artık ateş benim içindir.” (Sahih-i Müslim: 81 rivayet edilmiştir) "Onlardan sonra öyle bir nesil geldi ki, namazı terkettiler, heva ve heveslerine uydular. Onlar bu taşkınlıklarının cezasını yakında göreceklerdir. Fakat tövbe edip, iman eden ve salih amel işleyen bunun dışındadır." (Meryem, 19/59, 60). "Vay o namaz kılanların haline ki, onlar kıldıkları namazdan habersizdirler." (el-Mâûn, 107/4-5). Hz. Peygamber (s.a.v)`de şöyle buyurmuştur: "Bilerek namazı terkeden kimseden Allah ve Resulunün zimmeti kalkar." (Ahmed b. Hanbel, IV, 238, VI, 461). "Kim ikindi namazını terkederse ameli boşa gitmiş olur." (Buhârî, Mevâkît,13, 34; Nesâî, Salât,15). "Kim, önemsemeyerek üç cuma namazını terkederse, Allah Teâlâ onun kalbine mühür vurur." (Nesâî, Cumâ, 2; Tirmizî, Cuma 7; Ibn Mâce, Ikâme, 93). İbni Ömer (r.a.) rivayet ediyor: Rasulullah s.a.v. şöyle buyurdu; “Namazın dindeki yeri, başın vücuttaki yeri gibidir.” (Mecmâü’l-Evsat, 3:154, (2313.) İmam Taberâni, Mu’cemu’s-Sağir) “Allahu Teâlâ’nın bir kula iki rek’at namaz kılması için tevfik vermesinden daha üstün bir şey yoktur. Kul namazla meşgul olduğu sürece başı üzerine iyilikler ve hayırlar saçılır.” (Müsned) Ebû Hureyre (r.a)`ın naklettiği bir hadiste de şöyle buyurulur: "Kıyamet gününde kulun ilk hesaba çekileceği şey farz namazdır. Eğer bu namazı tam olarak yerine getirmişse ne güzel. Aksi halde şöyle denilir: 'Bakın bakalım, bunun nafile namazı var mıdır?' Eğer nafile namazları varsa, farzların eksiği bu nafilelerle tamamlanır. Sonra diğer farzlar için de aynı şeyler yapılır." (Tirmizî, Salât, 188; Ebû Dâvûd, Salât, 145; Nesaî, Salât, 9, Tahrîm, 2; Ibn Mâce, Ikame, 202). Namaz, uyuyakalmak, unutmak ve baş ile de olsa îma ile kılamayacak kadar hasta olmak gibi meşru bir mazeret bulunmadıkça kazaya bırakılamaz, ve bırakmak büyük günah dır . Lütfen dualarınızı eksik etmeyin

 50. Taner verimoğluu
  Taner verimoğluu
  Ay əvvəl

  Allah razı olsun ❤

 51. Bahar Yildirim
  Bahar Yildirim
  Ay əvvəl

  Amin Allah razı olsun Tşk bizi bilgilendirdiğin için Allaha şükürler olsun ne güzel nimetleri var bizim için ama biz insanlar bunların hiçbirini görmüyoruz Tövbestagfirullahhhh😥

 52. MUSTAFA
  MUSTAFA
  Ay əvvəl

  Emeğine sağlık. Allah razı olsun..

 53. Keziban Aydemir
  Keziban Aydemir
  Ay əvvəl

  Her şeyi yapmak istiyoruz ama unutmayalım ki biz misafiriz bu hanede yani bir gün gideceğiz

  1. AZERBAYCAN AZERBAYCAN
   AZERBAYCAN AZERBAYCAN
   6 saat əvvəl

   Doru bu Dünya Ölümlü Bizlerde bir gun o dunyaya gidicdz ve bu dunyada sadece sabr edelimki Allah o dunyada bizim mukafatlandirsin ve En basda ALLAHIM gunahlarimizi baışlasin AMIN

 54. Hatice Kiraz
  Hatice Kiraz
  Ay əvvəl

  Elhamdülillah 🙏

 55. peri'nin yıldız'ı
  peri'nin yıldız'ı
  Ay əvvəl

  Allah razı olsun çok güzel video idi

 56. İbrahim Işık
  İbrahim Işık
  Ay əvvəl

  Amin

 57. cod mobile
  cod mobile
  Ay əvvəl

  Allahın izni ilə bir kaç yaş büyüyüb hər gün kilicam inşallah AMİN 🤲🤲

 58. SlmBenOki
  SlmBenOki
  Ay əvvəl

  Namaz dinin temelidir

 59. Ömer Güneş
  Ömer Güneş
  Ay əvvəl

  Abi bu korona döneminde cumaya gitmemek günah mi

 60. Bekir Bekirov
  Bekir Bekirov
  Ay əvvəl

  ALLAHA SUKUR NAMAZIMI KILIYORUM

 61. İlknur okcu
  İlknur okcu
  Ay əvvəl

  Çok şükür kılıyorum ve 3. madde yok bilginize

 62. VİLDAN KILIÇ
  VİLDAN KILIÇ
  Ay əvvəl

  Tamam

 63. Netersen Qaa _xd
  Netersen Qaa _xd
  Ay əvvəl

  abi ben kiliyodum simdi kilmiyorum ama ramazan bayrami geldikde tekrar basliycam insallah abi namazim kabul olunurmu?😔

  1. Helen Dalkılıç
   Helen Dalkılıç
   Ay əvvəl

   Bırakmanın nedeni varmı peki?

 64. Ramazan Gümüş
  Ramazan Gümüş
  Ay əvvəl

  Ne zaman darlansam aklıma bu söz geliyor. (KALPLER ANCAK ALLAH'I ANMAKLA HUZUR BULUR. )

 65. AYGÜL DAŞ
  AYGÜL DAŞ
  Ay əvvəl

  Alla hıma şükür up uzun zamandır namazımı kılıyorum

 66. Yunus Emre Polat
  Yunus Emre Polat
  Ay əvvəl

  Bu Fani Dünyada Bana Sorsalar En Çok Neyi İstiyorsun Diye Ben İse Bu Fani Hayatta Sadece ALLAH'ın Rızasını Almak İsterdim Derim

 67. Darjeeling in London
  Darjeeling in London
  Ay əvvəl

  boş bir video O zaman dünyanın %90 ı bu cezalarımı çekiyor aynı zamanda Alevilerde namaz kılmaz cem evine gider. Ailemdede namaza gidenler yok denecek kadar az

  1. INTERPOL YASUØ V2
   INTERPOL YASUØ V2
   24 gün əvvəl

   @Ahmet Sedo hayır senin kararın

  2. Ahmet Sedo
   Ahmet Sedo
   26 gün əvvəl

   @INTERPOL YASUØ V2 inanmıyorum knk zorla mı inandırıcaz yanlış anlama iyi akşamlar

  3. INTERPOL YASUØ V2
   INTERPOL YASUØ V2
   26 gün əvvəl

   @Ahmet Sedo önemli olan bu dünyada ALLAH var demek öbür dünyada her türlü söyletirler zaten

  4. Ahmet Sedo
   Ahmet Sedo
   27 gün əvvəl

   @INTERPOL YASUØ V2 Boşver knk zamanı gelince çok pişman olacak Ama iş işten geçmiş olacak

  5. INTERPOL YASUØ V2
   INTERPOL YASUØ V2
   Ay əvvəl

   @Darjeeling in London tm zamanı geld nde pişman olursun

 68. Türkan Korkmaz
  Türkan Korkmaz
  Ay əvvəl

  Şükür namazımı kılıyorum allah herkese nasip etsin inşallah

 69. Evliyâ Şehrî
  Evliyâ Şehrî
  Ay əvvəl

  Allah razı olsun

 70. Huzur İslamdaa
  Huzur İslamdaa
  Ay əvvəl

  Allah razı olsun hocam

 71. Medine Osmanli
  Medine Osmanli
  Ay əvvəl

  Amin Amin Amin, Rabbim razı olsun inşallah 🤲🤲🤲

 72. Alexsandra Gardenia Bozan
  Alexsandra Gardenia Bozan
  Ay əvvəl

  Çok şükür namz kılanlardanım.

 73. Yekta Reis
  Yekta Reis
  Ay əvvəl

  Ben namaz kılmayı maalesefki bilmiyorum ama bol bol dua okuyorum kuran okuyorum namaz kılamamamım sebebi annemle babamınbuna pek sıcak bakmaması

  1. İso Ken2
   İso Ken2
   Ay əvvəl

   Allah sana yardım etsin,sen yine öğren kılmaya gayret et link atmış arkadaş,👍

  2. Ne Varsa
   Ne Varsa
   Ay əvvəl

   aztos.info/like/video/ZrXEfcyI1a3Fu6w.html Namaz nasıl kılınır?

 74. Ali Afsar
  Ali Afsar
  Ay əvvəl

  Allahu teala senden razi olsun kardesim

 75. Namazlı İbrahim
  Namazlı İbrahim
  Ay əvvəl

  Allaha şükür namazımı kiliyorum Allahın salih kullarindanim Allah hepimizin namazını kabul etsin!

 76. Elmeddin Davudov
  Elmeddin Davudov
  Ay əvvəl

  Bismillah Lə İlahə İLLALLAH VƏ MUHAMMED ALİ RƏSUL ALLAH Əlhəmdulillah Rabbil Alemin

 77. Emin Agabalayev
  Emin Agabalayev
  Ay əvvəl

  ALLAHU AKBAR

 78. Emin Agabalayev
  Emin Agabalayev
  Ay əvvəl

  Namaz kilmayanlara ALLAH namaz nasip etsin INSAALLAH

  1. AZERBAYCAN AZERBAYCAN
   AZERBAYCAN AZERBAYCAN
   6 saat əvvəl

   Insallah

 79. kardelen
  kardelen
  Ay əvvəl

  Allaha şükürler olsun namazımı kılıyorum. Allah kılmayanlara hidayet nasip etsin amin

  1. Beyto #freeporçay
   Beyto #freeporçay
   Ay əvvəl

   @Mert-Brawl Stars sanada

  2. Mert-Brawl Stars
   Mert-Brawl Stars
   Ay əvvəl

   @Beyto #freeporçay sorun yok hayırlı cumalar iyi akşamlar

  3. Beyto #freeporçay
   Beyto #freeporçay
   Ay əvvəl

   @Mert-Brawl Stars teşekkürler

  4. Beyto #freeporçay
   Beyto #freeporçay
   Ay əvvəl

   @Mert-Brawl Stars öğrencem zaten

  5. Mert-Brawl Stars
   Mert-Brawl Stars
   Ay əvvəl

   @Beyto #freeporçay hayır ama kılabilirsen kıl ben de kılmıyorum ama ALLAH’ın izniyle başlayacağım.

 80. Xéanks
  Xéanks
  Ay əvvəl

  1 Disslike = ateist vb.

  1. Darjeeling in London
   Darjeeling in London
   Ay əvvəl

   kesin Ateisttir

 81. Emre Kurt
  Emre Kurt
  Ay əvvəl

  RABBIM HUŞU IÇINDE NAMAZ KILMAYI NASIP ETSIN CÜMLEMIZE INSALLAH

  1. Kadir Eren Ceylan
   Kadir Eren Ceylan
   28 gün əvvəl

   Amin

 82. muhammet kemah
  muhammet kemah
  Ay əvvəl

  Ellerine sağlık

 83. Furkan CANYURT
  Furkan CANYURT
  Ay əvvəl

  Hocam Allah senden razı olsun

 84. Erol Yildiz
  Erol Yildiz
  Ay əvvəl

  Emeğinize sağlık

 85. Aygün Əhmədova
  Aygün Əhmədova
  Ay əvvəl

  Amin

 86. Safiye Gençalp
  Safiye Gençalp
  Ay əvvəl

  Allah razı olsun çanım kardeşim

 87. Onder Ozay
  Onder Ozay
  Ay əvvəl

  ALLAH razı olsun. Namaz kılma gevşekliği geldiği sırada böyle paylaşımlar geliyor. Toparlanmaya çalışıyoruz.

 88. Telman Aze
  Telman Aze
  Ay əvvəl

  Allahıma şükürler olsun abi namazımı kılıyorum 🕋🙏

 89. Esma Gülden Şen
  Esma Gülden Şen
  Ay əvvəl

  Allah Razı olsun bilgiler için ☺️

 90. Tuana Demir
  Tuana Demir
  Ay əvvəl

  Abi peki ayıptır söylemesi kızların gördüğü bir hastalık var o abdesti bozuyor hastayken abdest bozulduğu için namazda bozuluyor bu durumda kılmamak günah mı

  1. İso Ken2
   İso Ken2
   Ay əvvəl

   Bayanlar için,Özel günlerde namaz kılınmaz ve o günlerin kazasıda olmaz👍

  2. witness 173
   witness 173
   Ay əvvəl

   Bu ayıp bir şey değil ki

  3. CUTESSROSÈ
   CUTESSROSÈ
   Ay əvvəl

   Yok günah deyil yani özel günlerde zaten kılınmaz

 91. Tuana Demir
  Tuana Demir
  Ay əvvəl

  Hemen namaza başlıycam zaten öğren meye çalışıyorum kuranda okuyorum inşallah namaz kılmayıda öğreneceğim

  1. AZERBAYCAN AZERBAYCAN
   AZERBAYCAN AZERBAYCAN
   6 saat əvvəl

   Insallah

  2. Fatih 007
   Fatih 007
   Gün əvvəl

   @Darjeeling in London cunku insanlik tarihi cok daha eskiye dayanir. 5-10 bin yil degil. Ayrica gelen cogu peygamber kabilelere gelmistir. Ufak ufak topluluklara. Bilinen tarihe bakinca tek tanri inanci donem donem birden ortaya cikmistir sebebini kimse anlamasa da. isadan once roma kaynaklarinda bu konu gecer. Tek tanri inancinin aniden ortaya cikmasi.

  3. Darjeeling in London
   Darjeeling in London
   Gün əvvəl

   @Fatih 007 o 124k peyhamberin topu topuna 200 ü biliniyor oblarda Ortadoğuda. Diğerlerine dair bi kanıt yok elle tutulur. Sadece kuranda geçiyor ama ne hikmetse herşeyi not alan Çinlilerde veya Azteklerde buna dair kanıt yok

  4. Fatih 007
   Fatih 007
   Gün əvvəl

   @Darjeeling in London gök tanri diye birsey yok cok yanlis bilgi. Orhun abidelerinde kök tengri yazar. Bunu gök olarak cevirdiler onceden ama yapilan son arastirma gök degil kök oldugu ortaya cikti. Yani kök tanri manasi ise yerlerin ve goklerin tanrisi. Diger bir degisle tek Allah inanci. Oguz kaan annesi tek tanriya inanmadigi icin sütunu icmez. Buyunce putpereslere karsi savasir tek tanriya inanmayan kimseye merhamet etmez. Bir insan durup dururken tek tanri inancini yaymaya calismaz. Oguz kaan ya peygamberlerden biridir yada bir velidir. Dunyaya 124 bin peygamber gelmistir hesabi sen yap.

  5. Darjeeling in London
   Darjeeling in London
   Gün əvvəl

   @Fatih 007 Allah kendisinin övülmesini sever Gök Tanrı ise sadece iyi olun der

 92. Altunagca Ağca
  Altunagca Ağca
  Ay əvvəl

  Namaz. insani kötülukden. Alı.koyar

 93. Faysal Dm
  Faysal Dm
  Ay əvvəl

  Hayırlı akşamlar ALLAH RAZI OLSUN HOCAM

 94. Hesen Ezizov
  Hesen Ezizov
  Ay əvvəl

  Çok güzel bi video alınmış kardeşim

 95. Yunus Emre Açıkgöz
  Yunus Emre Açıkgöz
  Ay əvvəl

  Allah'a Şükür Allah namazı hidayete erdirdi beni.

  1. AZERBAYCAN AZERBAYCAN
   AZERBAYCAN AZERBAYCAN
   6 saat əvvəl

   ALLAHA şükürler olsun❤

 96. 112MERT TEKİN
  112MERT TEKİN
  Ay əvvəl

  Abi ben namaz kılmayı bilmiyorum ezberlemeye çalışıyorum ama ezberliyemiyorum nasıl daha kolay ezberliyebilirim sence?

  1. Darjeeling in London
   Darjeeling in London
   24 gün əvvəl

   @Yula Son seni bilmem ama biz namaza gitmiyoruz

  2. Yula Son
   Yula Son
   24 gün əvvəl

   @Darjeeling in London Onun alevilikle ilgisi yok bende aleviyim babamda ben de namaz kılıyoruz camiye de gidiyoruz yeri geliyor Cem evinde semahımızı da dönüyoruz. Semah dönmek ayrı namaz kılmak ayrı Semahımızı Allah C.C. Hz. Muhammed (s.a.v) ve Hz. Aliye olan sevgimiz için dönüyoruz

  3. Darjeeling in London
   Darjeeling in London
   Ay əvvəl

   @Abdulkadir Yurduseven ben Aleviyim ve namaz kılmıyorum cem evine gidiyorum. Ailemde aynı şekilde. Tuncelinin %70 i namaz kılmak yerine Cem evlerine gidiyor

  4. Abdulkadir Yurduseven
   Abdulkadir Yurduseven
   Ay əvvəl

   @Darjeeling in London yanlış biliyorsun git araştır

  5. Darjeeling in London
   Darjeeling in London
   Ay əvvəl

   Aleviysen onun yerine cem evine git bildiğim kadarıyla biz Aleviler namaz kılmayız

 97. Adil Quliyev
  Adil Quliyev
  Ay əvvəl

  *Allah tüm kıldığımız namazları kabul etsin*

  1. AZERBAYCAN AZERBAYCAN
   AZERBAYCAN AZERBAYCAN
   6 saat əvvəl

   AMIN

  2. Kadir Eren Ceylan
   Kadir Eren Ceylan
   28 gün əvvəl

   Amin

  3. ibrahim halil budak
   ibrahim halil budak
   Ay əvvəl

   Amin

  4. Yaren Karaca
   Yaren Karaca
   Ay əvvəl

   amin

  5. Süheyla Tahhan
   Süheyla Tahhan
   Ay əvvəl

   Amin

 98. Cuma AKÇADAĞ!
  Cuma AKÇADAĞ!
  Ay əvvəl

  Tesekürler abi...

 99. HünkarKomser
  HünkarKomser
  Ay əvvəl

  Abi peki Morali bozuk olan namazı terk ederse günah mı dicem de Sen bilemsin ALLAHA SORMAK Lazım

  1. Baykal Bey
   Baykal Bey
   Ay əvvəl

   Moralin bozuk diye namaz kılmazsan bu bahane olur yani günah

  2. Tuana Demir
   Tuana Demir
   Ay əvvəl

   Morali bozuk olan namazı terk ederse tabi oda günah yani namazı kılamamak için bir engelin yoksa yani yürüme engelli veya deli değilsen her şekilde günah

 100. nasıl yani
  nasıl yani
  Ay əvvəl

  allaha şükür namazımı kılıyorum.

  1. Garen Crownguard
   Garen Crownguard
   4 saat əvvəl

   Reis iyi güzel fakat Allah özel isimdir ve mübarek bir isimdir lütfen büyük harfle basla iyi günler 👍

  2. Chan
   Chan
   11 gün əvvəl

   Dünyadaki bütün müslümanlar inşallah Cennete gider..

  3. VEYSEL AKYÜZ
   VEYSEL AKYÜZ
   11 gün əvvəl

   ALLAH BÜYÜK HARFLE YAZ

  4. Ares Alfred
   Ares Alfred
   22 gün əvvəl

   @Forest Heick Testing it out right now. Looks promising.

  5. Forest Heick
   Forest Heick
   22 gün əvvəl

   Dunno if anyone gives a shit but last night I hacked my girlfriends Instagram password using Instapwn. You can find it by Googling for Instapwn account hack xD