Kıyametin En Büyük Alametlerinden Olan Ye'cüc ve Me'cüc Kimdir ve Ne Zaman Çıkacak?

644 Baxış 66K

Arkadaşlar Selamun Aleykum, bu videoda üzerinde duracağımız konu Peygamber Efendimiz (sav)’in en büyük kıyamet alametlerinden biri olarak bildirdiği “YECÜC VE MECÜC”dür. Kim oldukları, ne zaman ortaya çıkacakları ve ne şekilde ortadan kaldırılacakları asırlardır büyük bir merak konusu olan Yecüc ve Mecüc hakkında bugüne kadar olur olmaz birçok kitap ve makale yazılmıştır. Öyleyse gelin, Yecüc ve Mecüc hakkında en doğru bilgileri Kuran ayetlerinden, Peygamber Efendimiz (sav)’in hadislerinden ve değerli İslam alimlerinin görüşlerinden edinelim.
Yecüc ve Mecüc’ün çıkardığı bozgunculuğu geçmişte Hz. Zülkarneyn’in yaptığı set engellemiştir. Allahu Teala, Zülkarneyn (as)’ ın zamanında Yecüc ve Mecüc hakkında yaşanılan olayları şöyle bildirmektedir:
(Oranın halkı) dediler ki: “Ey Zülkarneyn! Gerçekten Ye’cûc ve Me’cûc (isimli iki kabilenin mensupları) bu toprakta (katliâm, tahribât ve ekinleri telef etmek suretiyle) fesat çıkaran kimselerdir. Bizimle onlar arasında (bize saldırmalarını engelleyecek) bir set yapmana karşılık sana bir vergi versek nasıl olur?”
(Zülkarneyn as ) onlara cevâben) dedi ki: “Rabbimin beni içerisinde yerleştirmiş bulunduğu (mallar ve alet edevât gibi gerekli) şeyler (sizin bana teklif ettiğiniz ücretten) daha iyidir. Öyleyse siz bana (parayla değil de,) bir kuvvetle (insan gücü ve güzel sanat becerisiyle) yardım edin de sizinle onlar arasında (istediğinizden daha) sağlam bir sed yapayım!
(Hadi) bana büyük demir parçaları getirin!” (Onlar da dediğini yaptılar. Böylece o yavaş yavaş demir kütlelerini dizmeye başladı.) Nihâyet (dağların) karşılıklı iki kenarın arasını düzlediğinde: “(Körüklerle demir parçalarına) üfleyin!” dedi. (Onların üflemesi) netice(sin)de onu (kızgın) bir ateş hâline çevirince: “Getirin bana da, onun üzerine erimiş bir bakır dökeyim!” dedi.
(Onlar söylenenleri harfiyyen yapınca, o sed iyice lehimlenerek sert bir dağ haline geliverdi. Derken Ye’cûc ve Me`cûc gelip, onu delmek ve üstüne tırmanmak istedilerse de) artık onlar onun üstüne çıkmaya da güç bulamadılar, onu azıcık delmeye de en ufak bir imkân bulamadılar. Kehf 94-97
Bu ayetlerden yola çıkarak Hz. Zülkarneyn kendisinden yardım isteyen kavme iki dağ arasında, sağlam bir set yaparak yardımda bulunmuştur. İnsanlara zulmeden, bozgunculuk çıkaran Yecüc ve Mecüc kavmini engellemek için Hz. Zülkarneyn’in yaptığı sağlam set, bu fesatçı topluluğun zulmünü durdurmuştur.
Hz. Zülkarneyn’in inşa ettiği seddinin yıkılması kıyamet alametidir. Kıyamet öncesi dönemde, Kehf Suresi’nde bildirilen bu set yıkılacaktır. Allah bu durumu Kehf Suresi’nde şu şekilde buyurmaktadır:
Bunun üzerine Zülkarneyn dedi ki: “İşte bu (seddi yapmaya muvaffak olmam), Rabbimden (kullarına karşı) büyük bir rahmet (eseri) dir. Ama (kıyamete yakın o seddin arkasında kalan Ye’cûc ve Me’cûc’ün insanlara musallat edilmesi hakkında) Rabbimin vaadi(nin gerçekleşme zamanı) gelince O onu yerle bir edecektir..” Kehf 98
Yine Kuran'ı Kerim’de bildirildiğine göre sed yıkıldığında Yecüc ve Mecüc her tepeden akın edecektir:
‘’(Hakkı bildikleri halde onda birleşmeyen kâfir milletlerin helâkleri böylece sürüp gidecek,) nihâyet Ye’cûc ve Me’cûc (seddi) açılınca, onlar (dağ ve tepe gibi) her yüksek yerden (inerek, ekinlere ve canlılara saldırmak üzere) süratlice koşacaklar!’’ Enbiya 96
Arkadaşlar, Ye’cûc ve Me’cûc, Âdemoğullarından iki kabilenin ismidir. Kıyâmete yakın Îsâ (Aleyhisselâm) inerek Deccal’ı helâk ettikten sonra Zülkarneyn’in bina ettiği sed yıkılarak Ye’cûc ve Me’cûc kavimleri dağ ve tepe gibi yüksek yerlerden akın ederek insanlara karışacak ve her şeyi yiyip içmeleri sebebiyle göller dahî kuruyacak, neticede büyük bir kıtlık baş gösterecektir. Sonra Îsâ (Aleyhisselâm)`ın duasıyla boyunlarına musallat olan deve kurduyla top yekûn helâk olacaklardır, leşleri dünyayı doldurunca Îsâ (Aleyhisselâm)ın duasıyla Allâh-u Te`âlâ, uzun boyunlu ‘develere benzeyen’ birtakım kuşları göndererek o leşleri dilediği yerlere attıracaktır. Daha sonra Allâh-u Te`âlâ’nın göndereceği yağmurlarla yeryüzü onların pisliklerinden yıkanacaktır. Sonunda Allâh-u Te`âlâ yeryüzünü cennet gibi yeşertecek ve Îsâ (Aleyhisselâm)ın beraberinde olan tüm müminlerin durumları düzelecektir. (İbni Mâce)
Yecüc ve Mecüc’ün bulundukları yerle ilgili Bediüzzaman, ayetlerde haber verilen Hz. Zülkarneyn'in sed inşa ettiği bölgeyi Himalayalar'da bir bölge olarak yorumlamaktadır. Kimileri tarafından da bu seddin Dünya'nın en anormal dağlarından olan Kırgızistan dağlarının Özbekistan sınırında olan dağlardan birinde olduğu, hatta dağın bir yamacının dümdüz olduğu, önünün ise bakır kütleleriyle dolu olduğu idda ediliyor.
Yecüc ve Mecüc bir insan topluluğumudur?
Arkadaşlar, Kuran ayetlerinden ve hadislerden Yecüc ve Mecüc’ün insan oldukları açıkça anlaşılmaktadır. Peygamber Efendimiz’in hadislerinde bu konuyla ilgili ortaya konan bazı deliller şunlardır:
Hadislerde bildirildiğine göre, "Hz. Adem’in soyundan gelmektedirler."
Rabbim ahir zamanın fitnelerinden her birerlerimizi muhafaza eylesin.

Şərh

 1. Ayşe Duman
  Ayşe Duman
  17 gün əvvəl

  Amin amin amin 🤲🤲🤲☝️☝️☝️

 2. Halidi Halid
  Halidi Halid
  Ay əvvəl

  yecüc mecüc medeniyetin ecelidir..engellenmesi mümkün olmayan ecel hemde..leşleri derken etleri olacak..biri ölünce onuda yerler..isa a.s varsa kıyaetten evvelki son fasıl değil islamın kemale ereceği bu fasılda olacak..yıkımdan sonra kürei arzdaki yecüc mecüc uğraştıracak çin ve nede ifsad yapan varsa ..sorun şu yerdekiler öldü sıra göklerdekilerde...derken oradaki kafir topluluğa sema kuvvetini elinde tutanlar ise zülkarn in imanlı başka medeniyetler..burada asıl mesele şu İslam 6 kutaya yayılacak bence küçük hedef..risalet penah alemlere rahmet olarak gönderilmiş.o halde tebliğ alemlere olacak hızlandırılmış zamana gireceğiz bu istiladan sonra deve boyunlu kartallar onların leşlerini kaldıracak...hobbit beklenmedik yolculuk filminde ork saldrısı esnasında elfler cüceler insanlar ve gandalf vardı...tüm ırklar orada idi elfler zülkarneyin ordusu imanlı cüceler fesad yapan yapan kavimleri gandalf mehdi yada isa a.s ...orklar ise medeniyetin eceli kafir yecüc ve mecücü temsil ediyordu...filmin 2.ci saat .44.cü dakikasında ..2.50 ye kadar süren 6 dakikada kartallar sahneye çıkıyor hadisdeki gibi dağların öbür tarafına atıyordu..bunu yapan beyin düşünmez mi o portaldaki azgınların varlığını elbette biliyorlar..

 3. Mehmet Veysi Kaydaş
  Mehmet Veysi Kaydaş
  Ay əvvəl

  D568t6jn

 4. Tanhaboy Tanhaboy
  Tanhaboy Tanhaboy
  Ay əvvəl

  gozleri kucuk bence cinliler onlar herseyi yiyolarla bence onlar

 5. muhammet umut ecevit
  muhammet umut ecevit
  2 ay əvvəl

  Bismillah Rabbim bizi korusun.Amiin

 6. M. Dmr.
  M. Dmr.
  2 ay əvvəl

  deccal ABDdır. hz.isa deccali öldürecekken ABD yok ettiyse sonra bütün silahları kaldırsa sonra yecüc çin ve mecüc hindistan 2 büyük ordu. hz.isa'yı hristiyan değilmiş diye hani bizim din nerde diye hristiyan'tan önce din geri dönüşüyor kötü insanları öldürecek aynı yecüc çinliler yüz bozuk benzermiş mecüc hindistan kan kırmız yüz benzermiş bozgun neyi çin askeri demir robot gibi takılıyor. ama bence 2090 yıl gibi olacaklarmış 2040 2060 arası isa çıkacak 40 yıl sonra mecüc yecüc 2090 2150 yıl arası bir alametleri kıyamet. bence

 7. Okkalı Osman .,.
  Okkalı Osman .,.
  2 ay əvvəl

  Bunlar gelirse Korona hava alır. Kardan bile adam oluyor Bizden olamadı. Herhalde hak ederiz gelişini.

 8. Yusuf Karakolcu
  Yusuf Karakolcu
  2 ay əvvəl

  Abi bi video önersem öeker misin? Kıyamet alametleri nin 10 tanesi sen abi çok güzel anlatıyom dabbe duhan hz isa nın çikisi günesin batmaması deccal ve diyerleri abi bu 10 kıyamet alamet videosu çek tam 10 olmadı ama sendaha iyisini bilirsin bekliyom abi 1 saatlik de olsa izliyecem lütfen abi allah rızası için! İyi akşamlar

 9. arsız bela
  arsız bela
  2 ay əvvəl

  Bunlar ölmez mi ki?

 10. Majesteleri Ahududu
  Majesteleri Ahududu
  2 ay əvvəl

  Abi şu Ye'cüc ve Me'cüc müslümanlara saldırıyor mu ?

 11. Sare Nebi
  Sare Nebi
  2 ay əvvəl

  Elbet kıyamet yaşanacak ölüm bizim sonumuz kıyamet dünyanın sonu

 12. Rugal Final
  Rugal Final
  3 ay əvvəl

  Ne ayirip duruyon ye. Cuc me. Cuc diye

 13. Oğuzhan Yurdakul
  Oğuzhan Yurdakul
  3 ay əvvəl

  Abi iki sorum var: şimdi abi ye'cüc ve me'cüc bize saldırırsa biz onları öldüre bilürmiyiz Abi şimdi biz müminlere müslümanlara saldıracakmı ye'cüc ve me'cüc? Yoksa sadece kafirleremi

 14. Xudabaxiw Huseynzade
  Xudabaxiw Huseynzade
  3 ay əvvəl

  Bence insan olamazlar. Insan olsalar bile tamamen farkli bir irklar. Çünki her birinin 1000 evladi olur söyleniyor.

 15. Xudabaxiw Huseynzade
  Xudabaxiw Huseynzade
  3 ay əvvəl

  Kardeş yeecüüc ve meecüüc demedene bayildim. Tüm vidyonun içine etdin be abi. Bu nasil yeecüüc ve meecüüc demek be? Adamın tüm sinirleri bozuluyor.

 16. Y&B 02
  Y&B 02
  3 ay əvvəl

  Kurban olduğum rabbim sen bizi yecüc ve mecücün azabından koru amin

 17. Gulbeyaz Cankiz
  Gulbeyaz Cankiz
  3 ay əvvəl

  Aleykum selam hocam şimdi sular bittiya kulaklik oldu nehirler bosaldi bunlar yecutle mecut kurudu

 18. jack flomes
  jack flomes
  3 ay əvvəl

  inş görmeyizde o günleri

 19. Hamza İSLAM
  Hamza İSLAM
  3 ay əvvəl

  Yecuc mecuc azazil dabbetül-arz reptilianlar deccal süfyan vs mehdi melhemi kübra savaşı duman yangın. Güneş sadece 10 alamet kaldı hesap vaktine.

 20. Halil Malcolm
  Halil Malcolm
  3 ay əvvəl

  Doru müslümanız

 21. veysel hünerli
  veysel hünerli
  3 ay əvvəl

  allah hepimizi korusun

 22. COC KRALI
  COC KRALI
  3 ay əvvəl

  Yecüc ve mecücle savasirken ölürsek şehitmi olur?

  1. Yusuf Karakolcu
   Yusuf Karakolcu
   2 ay əvvəl

   Google yaz çıkar belki

 23. Oğuz Kılıç
  Oğuz Kılıç
  3 ay əvvəl

  Va aleyküm selam

 24. berlin Abidin Bıkcan
  berlin Abidin Bıkcan
  3 ay əvvəl

  Kuranda anarşizm varmı

  1. berlin Abidin Bıkcan
   berlin Abidin Bıkcan
   Ay əvvəl

   Nasıl

  2. Halidi Halid
   Halidi Halid
   Ay əvvəl

   var

 25. Muhammed Mansur
  Muhammed Mansur
  3 ay əvvəl

  Güzel anlatmış Allah için, kardeşlerim arkadaşımızın dediği gibi deccal bir şahıs değildir. Aksi fitnedir. Ahir zaman fitnesi ama çok hocalara bakıyorum deccalı şahıs olarak tarif ediyorlar, bir gözünün kör olması hakikati görememesidir. Yağmur yağdırması şuanki astronomi yani hava durumu bildiriliyor hemen hergün, işte felan yerde yağmur yağacak bunlar deccalin şahıs olmadığını aksi, ahir zamanın fitnesidir. Hz isa'nın deccalı yok etmesi şuan bu fitneyi yok etmesidir. İnsanların düştüğü bu bataklıktan kurtarması, insanlar öyle bir şiddetle avrupaya bağlanmışki adeta bir avrupalı olmuşlar, Müslüman avrupayı değil kâfirleri değil, bilakis önderleri olan hz muhammed a.s örnek almalı hz isa a.s bu fitneye kapılan tabi olan sizin diğer ismiyle tabir ettiğiniz deccalin fitnesi ile savaşıp yani buna tabi olan insanlarla savaşıp bu fitneyi ortadan kaldırıp yeryüzüne şeriati muhammediyeyi hakim kılacak, tabi ahir zaman insanları hz isa a.s karşı gelecekler neden çünkü Allah tan uzak şeriatten uzak bir hayat yaşayacakları için bu fitneye kapılıp hz isa as ile şavaşacaklar ve Allah peygamberi olan hz isa as dünyaya galip kılacak Şunu bilmelisiniz ki eğer Allahın dini islamdan uzak olursanız emirlerini yerine getirmez iseniz mutlaka bu fitneye kapılacaksınız kendinizi helak edeceksiniz

 26. Hello! TM
  Hello! TM
  3 ay əvvəl

  Ya Rabbi . Dinimizden haberi olmayan Kardeşlerimize, dinimizden ayri olanlara Musluman olmayi nasip eyle. Şu anki Coronadan cümle Insanlari Sen Koru . AMIN!

 27. Yasin Çelik
  Yasin Çelik
  3 ay əvvəl

  Dappetul arzın videosunu da çek abi

 28. ELİT GETTA
  ELİT GETTA
  3 ay əvvəl

  Allahima cox sukurr basladmm namaza

 29. ismail pesluk
  ismail pesluk
  3 ay əvvəl

  Anlamadım yecüc mecüc müslümanları damı öldürücek

  1. Hocamdan Öğrendim
   Hocamdan Öğrendim
   3 ay əvvəl

   Videodan anladigim kadariyla kafirler ,musluman olmayanlar

 30. Emre Çevik
  Emre Çevik
  3 ay əvvəl

  bilgilendirici güzel bir vidio

 31. Ömür Çelik
  Ömür Çelik
  3 ay əvvəl

  Ye-cük Me-cük Halegiller 😂😂😂😂😂😂😂😂

 32. Ömür Çelik
  Ömür Çelik
  3 ay əvvəl

  Sizsiniz! Kim olacak!

 33. Döndiye Öztürk
  Döndiye Öztürk
  3 ay əvvəl

  Yecuc mecuc cikti ise kiyamet kopacak demektir allah sonumuzu hayir eylesin

 34. İlhan Odabas
  İlhan Odabas
  3 ay əvvəl

  Şu yecüc mecücü çıksın neolurr🙌

  1. pkkypgsikenTÜRK
   pkkypgsikenTÜRK
   3 ay əvvəl

   Çıksın da dünyaca ölelim mi

 35. ay savaşçısı
  ay savaşçısı
  3 ay əvvəl

  reklamları kaldırmalısınız.. çok reklam çıkıyor.. konuşmalarınız bölünüyor...

 36. Aylin Musayeva az.ing.edeb.
  Aylin Musayeva az.ing.edeb.
  3 ay əvvəl

  Yecuc və mecuc isimlərini neden oyle talaffuz ediyorsun

 37. Gülay Ayaz
  Gülay Ayaz
  3 ay əvvəl

  ALLAHIM SEN BİZİ KIYAMETİN ÂZABINDAN KORU YARRABÎM

 38. Dyleps
  Dyleps
  3 ay əvvəl

  Abu iyi güzelde LOTR teki urukay lardan ne istedin?😅😅😅😅 Eline sağlık

 39. Yaşar ÖZASLAN
  Yaşar ÖZASLAN
  3 ay əvvəl

  😁 la işiniz gücünüz bıdı bıdı 😅

 40. DEMET DALGALI
  DEMET DALGALI
  3 ay əvvəl

  BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM EYZÜ BİLLA HİMİNEŞ ŞEYTAN IRRACİM BİSMİLLAHİ RAHMAN IRRAHİM DE ALLAH CC SENİ ŞEYTANLARDAN KORUSUN

 41. ALPER YILMAZSOY
  ALPER YILMAZSOY
  3 ay əvvəl

  🤲

 42. 4 FİNGER PLAYER
  4 FİNGER PLAYER
  3 ay əvvəl

  Beyler bu mecüc cecüc felen ancak kafirlerin canını alır bence mümin için sorun olmaz herkeze şimdiden Kolay gelsin Allah tüm müslüman alemini korusun inşallah 🤲

 43. Furkan Yiğit
  Furkan Yiğit
  3 ay əvvəl

  Aleyküm selam

 44. Umut ilkay Abdullah korkmaz KORKMAZ
  Umut ilkay Abdullah korkmaz KORKMAZ
  3 ay əvvəl

  Bu kitabı ihmal etme sevval gercege cagri kitabi felsefe edebiyat din ve kuran incelemeleri parti sistem yeni dunya gerçekleri okumalusin tavsiye ederim

 45. Hhd Ddd
  Hhd Ddd
  3 ay əvvəl

  Atma Himmalaya dağları falaan değil Çin Seddi Zulkarneyn de İskenderdir ki tarih kitaplarında bile artık ismi var zülkarneyn diye moğollar çini alıp batıya yöneldiler barbaglığın ötesini yapıp yağma talan yıkımdan başka birşey yapmadılar tabi moğoollar çinde iken veba virüsünü kapıyor o şekil o virüsü çinden alıp taa avrupaya kadar taşıyor tabi moğol devleti de o veba virüsünden rızkını alıyor yıkılıyor sonuçta moğolları veba yıktı işin gerçeği 😉 daabetül arz o virüstü o virüsün kolları dünyanın dört bir yanını kasıp kavurdu moğollar veba virüsünden yıkıldı Hadisler hep sanatlı şekilde söylenirki cahil cühela anlayıp alınmasın islama küsmesin Risalei Nurdada Zülkarneyn Seddinin Çin seddi olduğu söylenir Ki Çin Seddi filmindede Çinliler Taoti denen yaratıklara karşı batılılardan destek alıyor adamlar seddi güçlendirmek için bakır ve kalay kullanıyor 😉 aradaki bağlantıyı sen kur artık Seddin yıkılması seddin geçileceği manasını taşıyor Ki moğollar çini alınca onların teknoloji ve insan gücünü kullanıp dünyayı istila ediyor dünya nüfusunun yarısını kılıçtan geçiriyor

 46. Aslan pençesi
  Aslan pençesi
  3 ay əvvəl

  Hep aynı bilgi.

 47. Nizametin Keser
  Nizametin Keser
  3 ay əvvəl

  zinalar çoğalınca doğru dürüst Müslümanlık kalmadığında insanlar azgınlaştığında yecuc mecuc de azgın zaten üç azgın kavim karşı karşıya gelir ve galip gelen yecuc mecuc olur

 48. Mustafa Yılmaz
  Mustafa Yılmaz
  3 ay əvvəl

  Hz ademden gelenler +1

 49. Furkan CANYURT
  Furkan CANYURT
  3 ay əvvəl

  Allah senden razı olsun abi

 50. Bruce Lee
  Bruce Lee
  3 ay əvvəl

  Hadiste Onların bir ucu Şam'da, bir ucu Horasan'da olacaktır. Doğu nehirlerinin tümünü ve Taberiye Gölü'nü de içeceklerdir yazıyor. Şam = Suriye Horasan = İran Yani Yecüc Mecüc Iran-Suriye arasında bir dağın içinde hapis. Yecüc ve Mecüc "Âdemoğulları"dır, yani insandırlar, belirli bir halkın kovulmuş oldukları yıkık bir şehre o halk geri döndükleri zaman Yecüc ve Mecüc salıverileceklerdir. Bazı bilginler bu şehrin Kudüs olduğunu öne sürdüler.

  1. BERZAH ÂLEM
   BERZAH ÂLEM
   3 ay əvvəl

   @Bruce Lee İnsanlar ve cinlerin tamamına zarar verecekler. Hayvanlar da dahil.

  2. Bruce Lee
   Bruce Lee
   3 ay əvvəl

   @BERZAH ÂLEM Tek türklere değil tüm Dünya'ya zarar verecekler :)

  3. BERZAH ÂLEM
   BERZAH ÂLEM
   3 ay əvvəl

   Yec'uc-mec'uc'un soyu, Hz. Nuh'un oğlu Yafes'ten geliyor. Türklerin soyuda Yafes'ten geliyor. Acaba Türklere zarar verirler mi? (Tabi ki:)

 51. TC. Kamuran
  TC. Kamuran
  3 ay əvvəl

  Hocma kısaca yecuc mecuc gog magog😁😁 çıkışına az kaldı. Ermenistan ve Gürcüstan tarafında söyleniyor. Daccal İran'dan çıkıcak.

  1. Umut Nur
   Umut Nur
   3 ay əvvəl

   @BERZAH ÂLEM teşekkürler 😊

  2. BERZAH ÂLEM
   BERZAH ÂLEM
   3 ay əvvəl

   @Umut Nur Hadis-i Şerif'lerde bulunmaktadır. Hatta 30 tane sahabe bizzat kendileri Yemen'e gidip, Deccal'in orda bir adada hapsedildiğini görmüşlerdir. Araştırabilirsin.

  3. Umut Nur
   Umut Nur
   3 ay əvvəl

   İkiniz de nereden biliyorsunuz

  4. BERZAH ÂLEM
   BERZAH ÂLEM
   3 ay əvvəl

   Deccal, Yemen'de bulunan bir adadan çıkacaktır.

 52. Eyup Celik
  Eyup Celik
  3 ay əvvəl

  acaba kornova virüsünü...olabilir çok insan oluyo haladaha çok oluyo herkez kendi ülkesineset kuruyup .......gitsem gidemiyo. .olurmu olur

  1. arsız bela
   arsız bela
   2 ay əvvəl

   Ne diyon

 53. Barış
  Barış
  3 ay əvvəl

  Yecuc ve Mecuc çıktığında tüm yeryüzüne yayılır istila ederler ve bu sirada ALLAHU TEALA HZ. ISA ya mümin kullarımı kutsal olan turi sina dağının çevresinde topla buyurur HZ. İSA aleyhisselam gerçek inanan 14.000 gerçek inanmış müslüman ı suudi arabistanin yakınlarında bulunan turi sina dağına götürecektir, o dağ çok kutsaldır, bu dağın yanına yecuc ve Mecuc gelemeyecktir burda HZ isa ALLAHU TEALA ya dua edecek ve ALLAH yecuc ve mecucu enselerinden çıkıp burunlarindan giren bir kurtçuk musallat edip hepsini helak edecektir, yeryüzü Yecuc mecuc ordularının leşleriyle dolacak HZ. İSA as. Tekrar dua edecek ALLAHU TEALA cok güçlü bir yağmur yağdırıp tüm yeryüzünü Yecuc mecuc ün ölülerinden arındıracak ve ardından BOLLUK BEREKET dönemi baslicak ve bunu emperyalist güçler deccal ve seytana tapanlar çok iyi bildiği için engellemek için bu dağın bulunduğu yere neom adi verilen suudi arabistan abd israilin dünyanın en büyük paralarını harcayıp bir yapay robot şehri kurdular 2017 de başladılar, ve HZ. İSA ya engel olup kutsal dağa gelip müslümanlar kurtulmasin diye böyle bir yer yaptılar, tamamiyle yapay zekalı robotlardan kurulu bir yer ve çoğuna göre deccalin robot ordusuda deniyor ama ne yparlarsa yapsınlar ALLAH NURUNU TAMAMLAYACAKTIR, kafirler istemesede

 54. Gökhan yılmaz
  Gökhan yılmaz
  3 ay əvvəl

  yecüc ve mecücün çinliler olabileceğini düşünüyorum

 55. Arif Yildirim
  Arif Yildirim
  3 ay əvvəl

  Hz Zülkarneyn as iki zaman boyut kraldı ve onları bakır ve demir sed ile haps etti ve bu boyutan dağa dışarı çıkamadılar bunu açmak için cern teknoloji ile hz Zülkarneyn as kapatı bakır demir sed zaman diğer boyut haps olan yecüc mecüc sed açılacak ve iki dağ arası bulunan o portal açılınca dünyayı her yeri istila edecekler sadece Tur Sina dağ hariç hz İsa as dua ile onlara kurtçuklar tebelaş olacak ve ölecekler

  1. Arif Yildirim
   Arif Yildirim
   Ay əvvəl

   @Halidi Halid cern cernunnos boyut portal iki boynuz kral demel hz Zülkarneyn as taklit cihazı bu cihaz yüksek enerji ile dünyada üç batma yapacak biri doğu Kırgız iki dağ arası bakır demir sed cüceler açılacak diğeri batıda kubbe arkası gökte devler istila edecek bir diğer son büyük batma Arap yarım adası olacak cern aktif yıl programı İsviçrede mayıs 2021 ile 2024 tam kapasite çalışacak diğer aktif yılı 2027 sene olacak ilk deneme olmaz ise ikinci denemede yapacaklar

  2. Halidi Halid
   Halidi Halid
   Ay əvvəl

   portal kapıdan girecekler ihtimalki zülkarneyn geri gelse bile denilemez neden geri gelecek ışık hızında 50.000 senelik vakit ona göre geçmemiştir..o kafir topluluk nihayet o kapıdan huruç edecekler..miraç ta teklif yapıldı Hak dini kabul etmediler..belkide yeryüzünde ki yecüclere ayna olacak ilk başta onları katledecek çünkü enbiya suresi kafiler gözleri dona kalır diyor onlar daha çok şaşıracak..nede olsa küresel şebeke onları biliyor..yanılgı şu onlara da saldıracaklar bu kanaatim

 56. youtube_FAIL
  youtube_FAIL
  3 ay əvvəl

  Ne zaman cikacağini YÜCE RABBİM BILIR SEN BILEMEZSIN

  1. arsız bela
   arsız bela
   2 ay əvvəl

   ?

 57. semih aydoğmuş
  semih aydoğmuş
  3 ay əvvəl

  allah cc bismillah

 58. semih aydoğmuş
  semih aydoğmuş
  3 ay əvvəl

  amin

 59. eğlenceli oyunlar
  eğlenceli oyunlar
  3 ay əvvəl

  Ben herzaman kurur duydum MÜSLÜMAN OLARAK VE TÜRK OLARAK dünyaya geldim

  1. BERZAH ÂLEM
   BERZAH ÂLEM
   3 ay əvvəl

   Yec'uc ve mec'uc'ta türktür. Aynı soydan geliyorlar. Hz. Nuh'un oğlu Yafes'ten geliyor:)

 60. Vatan Aladağ
  Vatan Aladağ
  3 ay əvvəl

  Allah bizi müslüman olarak yarattığı için ona şükredin

 61. Fazîletli Zikirler # Duâlar # Salavatlar.
  Fazîletli Zikirler # Duâlar # Salavatlar.
  3 ay əvvəl

  "ALLÂHûmme Salli ve Sellim ve Bârik Alâ Seyyidinâ Muhammedinil Fâtihi limâ Uğlika vel Hâtimi li mâ Sebeka Nâsırıl Hakkı bîl Hakkı Vel Hâdî ilâ Sıratıkel Müstekıymi ve Alâ Âlihi ve Ashâbihi Hakka Kadrihi ve Mikdârihil Azıym"

 62. İSMAİL BAKTEMUR
  İSMAİL BAKTEMUR
  3 ay əvvəl

  Guzel bir hikaye

 63. hayat hep keşkelerden ibaret
  hayat hep keşkelerden ibaret
  3 ay əvvəl

  Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü. Rabbım son nefeste bize kelime i şehadeti söylemeyi nasip etsin (amin) kimin okumasına vesile olduysam beğeni butonuna tiklayiniz❤️😇

  1. Muntexab Ismayilzade
   Muntexab Ismayilzade
   Ay əvvəl

   ESTAFURULLAH Gözel kardeşim iyi etmişin de ama kötü deyil like istemek böyle şeyleri like için kullanmamalıyız

 64. Yücel Gökşen
  Yücel Gökşen
  3 ay əvvəl

  Çinliler den bahsediyor sanki. Ufak boylu çekik gözlü. İnsan yiyen. Kâfir olan. Acımasız olan. Kalabalık olan Çinliler var.

  1. Umut Nur
   Umut Nur
   3 ay əvvəl

   Mantıklı 🙄

  2. sivasli
   sivasli
   3 ay əvvəl

   Onu bende düsündüm corona sonucda onlarin irki cikardi labuatuvar da

 65. Yavuz Erol
  Yavuz Erol
  3 ay əvvəl

  Yecüc le mecüc aşı yaptıranların sonradan dönüşebileceği zombiler olmasın

  1. Aلi Seيidoغlu
   Aلi Seيidoغlu
   3 ay əvvəl

   @sivasli aynen

  2. sivasli
   sivasli
   3 ay əvvəl

   @Aلi Seيidoغlu hersey Allah izin verdigi sürece devam edicek bunlar bizler icin bir Ders olmasi lazim sonucta Imtihan icin geldik Dünya ya ama malesef simdiki nesil Allah i unutular uyduruk dinler cikti Rabbim islah etsin Rabbim herkeze Iman sevgisi Namaz aski versin herkez Allah a yöneldigi zaman ortada ne virus kalir ne kötülük ..... Rabbim nurunu tamamlicaktir hic şüphem yok Rabbim isterse Dünya yi yerle bir eder bu Dünya dönüyorsa hala Dünya da Allah diyenler oldugu icin dönüyor gelin hepberaber imanimizi tazeliyelim La Illahe illallah Muhammeden Rasüllülah

  3. Aلi Seيidoغlu
   Aلi Seيidoغlu
   3 ay əvvəl

   İnsanin aklına şu gelir ulan bunlar niye ugrassin zombiyle mombiyle direk corona gibi bi virus cikarirlar oldurur yani neden okadar buyuk risk alıp zombi yapmaya calissinlar corona daha kolay mesela

  4. Aلi Seيidoغlu
   Aلi Seيidoغlu
   3 ay əvvəl

   @sivasli teknik olarak baktığımızda ölen bir bedenin yeniden canlanıp insanlara saldırması yemesi imkansız şöyle olabilir ölmez ama kuduz kopek gibi ısırıp o kişiyede bulaştırabilir ama öldükten sonra canlanması bilimsel olarak imkansız .

  5. Aلi Seيidoغlu
   Aلi Seيidoغlu
   3 ay əvvəl

   @Umut Nur Hz.Zulkarneyn yecuc ve mecuc toplulgunu iki dagin arasına set cekerek hapsettigi soylenir yani en azindan arastirmalarimda oyle gordum bu ne demek oluyor yerin altindalar demek çinliler mevzusuna gelirsek cinlilerin her birinin 1000 cocugu mu var yok ozaman cinliler degil cinlilerden daha kalabalik diye dusunuyorum neyse dogrusunu Allah bilir diyelim

 66. Gizem
  Gizem
  4 ay əvvəl

  Harika olmuş abicim 😇

 67. •Zəhra MM•
  •Zəhra MM•
  4 ay əvvəl

  Allah'ım sen bizim günahalrımızı əff eylə Ya Rəbbim. Amin. 😢

  1. Mervan Kait
   Mervan Kait
   3 ay əvvəl

   Amin inşallah

 68. Güzade ulucay
  Güzade ulucay
  4 ay əvvəl

  o. gerçek. olucakmı

 69. İzmirli brawler
  İzmirli brawler
  4 ay əvvəl

  BİSMİLLAHİRAHMANİRAHİM ALLAHIM SEN BİZİ KIYAMETTEN KORU YÜCE RABBİM

 70. 《C٭》Mithat TÜRK
  《C٭》Mithat TÜRK
  4 ay əvvəl

  Nie ye cüccc ve meee cücc diyo bu öle demek şartmı

 71. User Admin
  User Admin
  4 ay əvvəl

  Cikali yillar oldu

 72. Ahmet Cayir
  Ahmet Cayir
  4 ay əvvəl

  .

 73. Recep Bozucu
  Recep Bozucu
  4 ay əvvəl

  Nebi (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyuruyor: “Ye’cuc ve Me’cuc, setti her gün kazarlar. Nihayet güneşin ışığını görmeye yaklaştıkları vakit başlarında bulunan kişi: −Haydi, geri dönün, onu yarın kazacağız, der. Allah-u Teâlâ da setti eskisinden daha sağlam bir hale getirir. Nihayet süreleri dolup da Allah-u Teâlâ onları insanların üzerine göndermeyi dileyince yine setti kazarlar. Güneşin ışığını görmeye yaklaştıkları vakit başlarında bulunan kişi: −Haydi, dönünüz, inşallah yarın kazacağız, der. Onlar da: −İnşallah, derler. Sonra ertesi gün yine settin yanına gelirler ve bıraktıkları vaziyette bulurlar. Yani açtıkları gedikler olduğu gibi kalır, onlar setti kazarak insanların üzerine çıkarlar. Ulaştıkları suyu içip bitirirler. İnsanlar onlardan korunmak için kalelerine sığınırlar. Bunun üzerine onlar oklarını göğe atarlar. Okları üzeri kanlı olarak geri döner. Bunun üzerine onlar: −Yeryüzü halkını katlettik, gök ehline galip geldik, derler. Sonra Allah onların boyunlarına musallat olacak deve kurtları gönderir ve onları bununla öldürür. Canım elinde bulunduran Allah’a yemin ederim ki yerdeki hayvanlar, onların etleriyle semizlenecek ve memeleri sütle dolacaktır Kaynak -- İbni Mace 4080 Nevvas bin Sem’an (Radiyallahu Anh) hadisinde geldiği gibi, onlar Taberiye gölüne uğrarlar ve o gölü tamamen içip bitirirler. Allah-u Teâlâ, İsa (Aleyhisselam)’a, Müslümanları Tur dağında korumasını vahyeder. Çünkü Ye’cuc ve Me’cuc’la savaşmaya kimsenin kudreti yoktur. Sonra boyunlarında çıkan bir kurtla Allah (Azze ve Celle) onları helak eder. Onlar tek bir canın ölmesi gibi toptan ölürler Kaynak -- İbni Mace 4076

 74. Recep Bozucu
  Recep Bozucu
  4 ay əvvəl

  Ye’cuc ve Me’cuc yeryüzünde fitne çıkartan bir millettir! Allah-u Teâlâ bunları bir yere hapsetmiştir. Allah-u Teâlâ şöyle buyuruyor: −Dediler ki: Ey Zülkarneyn! Bu memlekette Ye’cûc ve Me’cûc bozgunculuk yapmaktadırlar. Bizimle onlar arasında bir sed yapman için sana bir vergi verelim mi? −Dedi ki: Rabbimin beni içinde bulundurduğu nimet ve kudret daha hayırlıdır. Siz bana kuvvetinizle destek olun da, sizinle onlar arasına aşılmaz bir engel yapayım. −Bana, demir kütleleri getirin. Nihayet dağın iki yanı arasını aynı seviyeye getirince (vadiyi doldurunca), üfleyin (körükleyin)! dedi. Artık onu kor haline sokunca, getirin bana üzerine bir miktar erimiş bakır dökeyim dedi. −Bu sebeple onu ne aşmaya muktedir oldular ne de onu delebildiler. −Zülkarneyn: bu, Rabbimden bir rahmettir, fakat Rabbimin vâdi gelince, O, bunu yerle bir eder. Rabbimin vâdi haktır, dedi. Kehf 94, 98 Allah-u Teâlâ, Ye’cuc ve Me’cuc’un settin arkasından çıkışını haber vererek şöyle buyuruyor: “Ye’cuc ve Me’cuc’un setti açıldığı vakit, onlar her tepeden akın akın inerler. Hak olan vaat yaklaşmıştır.” Enbiya 96, 97

 75. Mustafa
  Mustafa
  4 ay əvvəl

  Ve Aleyküm Selam

 76. Alper Yurtsever
  Alper Yurtsever
  4 ay əvvəl

  para kazanacaz diye ya yecüc mecüc ya zulkarneyn videoları baydı iyice

 77. Onder Nazli
  Onder Nazli
  4 ay əvvəl

  Güzel kardeşim hakkını helal et.. tam anlamıyla saçmalamışsın. Bunlar adem soyundan değiller.... Herbirinin bin çocuğu olur diyor....kulaklarını yorgan yaparlar diyor... gölleri içip bitirirler diyor... hangisi anlattıklarına uyuyor...... her önüne gelen video yapıyor.... olmaz kardeşim.... bu ırk 4. Kat yeryüzünde yaşıyor.... evet dünya tam yedi kat....Kuran ayetiyle sabit. Yedi kat göğü yerden de bir o kadarını yarattık diyor. Yapmayın etmeyin. Düz dünya gerçeğini öğrenin. Şu anki evren anlayışı deccalin dini.... önce araştırın..gerçekler baş döndürücü.Uyuma müslüman.Büyük bir yalanın içine doğduk. Deccal beyinleri yıkadı.Onun etkisindeyiz.... tv ler ona hizmet ediyor....

  1. Alperen Şahin
   Alperen Şahin
   3 ay əvvəl

   Kardeşim düz dünya hariç güzel yazmışsın. Gözünüzü seveyim şu teoriden bi vazgeçin artık. Deccaliyet systemine gelince, sadece şimdi değil, bu Systeme çalışan insanlar hep olmuştur ama son 25-30 yılda aşırı derecede fazlalaşmıştır buna internetin bulunmasıda büyük katkı sağlamıştır. Dediğin gibi TV'ler de dahil hemen hemen her şey deccal için çalışıyor ama deccalın kendisi henüz tüm zincirlerinden kurtulmuş değil ama zamanı yakın gibi duruyor tabi en doğrusunu Allah bilir.

 78. Roza Dıdarowa
  Roza Dıdarowa
  4 ay əvvəl

  Sag boln

 79. oyunun kralı
  oyunun kralı
  4 ay əvvəl

  Bide kaf dağı gelsin

 80. oyunun kralı
  oyunun kralı
  4 ay əvvəl

  Harut ve marut ta gelsin abi

 81. Baran Mendi
  Baran Mendi
  4 ay əvvəl

  Amin

 82. Ayhan Canturk
  Ayhan Canturk
  4 ay əvvəl

  2020 de deccal ortaya çıktı bence. Deccal yahudiler masonik uliminati dır.

 83. Zülkarneyn TV
  Zülkarneyn TV
  4 ay əvvəl

  Yecüc ve mecüc varlıkları dünya dışında aramayın, etrafınızda olan her 100 kişiden 91 yecüc ve mecüc sürüngenleridir

  1. Aلi Seيidoغlu
   Aلi Seيidoغlu
   3 ay əvvəl

   Ne diyorsun abi

 84. ZEYNEP AKA
  ZEYNEP AKA
  4 ay əvvəl

  Valla doğrudur yavaş yavaş kıtlık geliyor rabbim bizi kıyamet alametlerinden korusun bizi salih kullarindan eylesin inşaallah 🤲🤲❤

  1. Mirac arman Sarıyıldız
   Mirac arman Sarıyıldız
   3 ay əvvəl

   ALLAH BÜYÜK YAZILIR

 85. RABBUKE HAMD CELLE CELALÜH
  RABBUKE HAMD CELLE CELALÜH
  4 ay əvvəl

  4--"VEDA HUTBESİ" KAĞIT PARÇASI DEĞİLDİR!!!PEYGAMBER EFENDİMİZ'İN SON VASİYETİ EMANETİ VE YAYILMASINI İSTEDİĞİ VEDA HUTBESİ BİZ MÜSLÜMANLARA BIRAKTIĞI YOL CİZELGESİYDİR!!! MÜSLÜMAN DİYE GEÇİNENLER MUTLAKA OKUSUN LÜTFEN! VEDA HUTBESİ DEĞİL EMANETİ İDİ. ŞİMDİ HER YERDE VEDA HUTBESİNİ YAYINLAYIN!!! ARTİK DÜNYADA UYGULANAN ORTAK PROJE KAPSAMINDA UYGULANAN ZORUNLU KOŞULLARI VİRÜS ÜZERİNDEN OYNANIYOR UYANIK OLUN RABBİM CELLE CELALÜH'E SIMSIKI TUTUNUN. RABBİM CELLE CELALÜH' HERŞEYE KADİRDİR VE KUNFE YEKUN DEMEDEN OLMAZ! Saygılarımla ✒️

 86. RABBUKE HAMD CELLE CELALÜH
  RABBUKE HAMD CELLE CELALÜH
  4 ay əvvəl

  3--donatsanızda, Ay'ı ve Mars'ı ele geçirsenizde. Gök Sema'dan Uzaylı istilası yaptırsanızda,sahte MESİH sahte MEHDİ çıkarsanızda, kendinizi Gök Sema'da yada Yer altında güvencelere alsanızda yinede RABBİM CELLE CELALÜH'UN AZABINDAN VE GAZABINDAN KAÇAMAZSINIZ DUYURULUR! BİZ YİNE DE ALLAH AZZE VE CELLE CELALÜH DERİZ! RABBUKE HAMD ADEMOGULLARİ RABBUKE HAMD!!!

 87. RABBUKE HAMD CELLE CELALÜH
  RABBUKE HAMD CELLE CELALÜH
  4 ay əvvəl

  2--aldığı Furkan'ı Kur'an'ı Kerim'in içine! Ne anlatır ne söyler neyin habercisi? BİLİN KIYAMETİN HABERCİSİ! Kıyamet günü RABBİM CELLE CELALÜH'te saklıdır! Unutulan AZABI VE GAZABI! İşte haddini aşmış iblise biyadçılık edenler RABBİM CELLE CELALÜH'un azabı ve gazabı yakındır belki yarın belki yarından da yakın! Beşeri dünyayı Karanlığa soksanızda, kıtlık ve açlık,susuzluk getirsenizde! Numaralı hayvan modelini aldırsanızda, şartlı stolkhom sendromu oluşturup geçmişi unutturup ,bu yüzyılın oluşturulan düşünmeyen sorgulamayan zorunlu uyum beyinlerini oluşturup çıkarlarınız için kullanma projelerinizi uygulamaya geçsenizde, zombi sanal beyinler oluşturup iç ve dış kargaşa ortamı oluşturan projeler icrata geçirsenizde, din dil renk ırk mezhep çatışması olustursanızda, suçluları savunup, suçsuz masum insanları ve hayvanları ve doğayı katletsenizde, android beyinleri çoğalmasanızda, insanlık dışı olan vericileri önce hayvanlara sonra insanlara takmayı planladığınız yer belirleyici çipler ile-

 88. RABBUKE HAMD CELLE CELALÜH
  RABBUKE HAMD CELLE CELALÜH
  4 ay əvvəl

  TÜM DÜNYADA YAŞANACAK KAOSU OLUŞTURACAK OLANLAR DİKKAT RABBİM CELLE CELALÜH' VAR!!! Haddini aşmış iblise biyadçılık edenler, onların arkasından gidenler yaptığınız ibadetleri ve yaptığınız sandığınız amelleri zayi ziyan ettiklerinin farkında olmayanlar! Tevrat,Zebur,İncil ve Furkan olan Kutsal Kitapları elde Rabbim CELLE CELALÜH'u ve gönderdiği Elçileri ve Peygamberleri dilde çıkarı için kullananlar, yaşattıkları herşeyi yaşayarak, oluşturdukları her durum sonucunda yaşayıp görecekler! Tarih tekerrür den ibaret değildir. Yüzyıl geçse de tarihi tekrar ettirenler aynı kötü zihniyetli Ademogulları elinde oluşmuştur! İblis verdiği sözü tutmaktadır. Ademoğlunu Ademoğluna düşman etmede yetirmede! RABBİM CELLE CELALÜH'un muddetini bilmede,ya İblise biyadçılık edenler ve arkasından gidenler biliyormu acaba ,bu mühlet hangi vakti saate kadar? Haddini aşmış Kavimlerin sonunun ne olduğunu açıklayan hiçbir belge yokmudur acaba? Bakın bakalım Tevrat'a ,Zebur'a,İncil'e işte hepsinin içinde yer-

 89. RABBUKE HAMD CELLE CELALÜH
  RABBUKE HAMD CELLE CELALÜH
  4 ay əvvəl

  RABBİM'in bahşettiği nimetlerin, zamanın ve insanın değerini ve kıymetini bilmedik! Yalancıların ve yalanın karşında "Elif" olmadık. RABBİM'in karşısında " Vav" olmayıp, kullarına kul olduk,"Vav" olduk! Bunca zaman olanlara Susmuş Şeytanlar çoğaldı, işte bu hale gelir olduk! Keser döner sap döner gün gelir hesap döner! İşte oda bu zaman süreci içinde olmakta,idrak eden var mı aranızda? Geliyor gümbür gümbür RABBİM CELLE CELALÜH'un azabı ve gazabı belki yarın belki yarından da yakın! Zamanı RABBİM CELLE CELALÜH'te saklı,hala kullar haddini aşmış iblise biyadçılık edenler kendini "DEV AYNASINDA GÖRMEKTEDİR" Almadılar derslerini, etmediler ezber! Bizede sadece "YAŞAYINDA GÖRÜN! ANCAK ANLAR İDRAK EDERSİNİZ DEMEK DÜŞER! ALLAH AZZE VE CELLE CELALÜH AKİBETİMİZİ VE SONUMUZU HAYREYLESİN VE AFFU MAĞFİRET EYLESİN MERHAMET EYLESİN İNŞALLAH AMİN 🙏 SAYGILARIMLA ✒️🌍🌏🌎🕋?♥️⚖️🕊️??????????????

 90. RABBUKE HAMD CELLE CELALÜH
  RABBUKE HAMD CELLE CELALÜH
  4 ay əvvəl

  Her şey gelicek! Karanlık, kıtlık, susuzluk, birbirini yiyen insanlar yani zombiler, dijital kıyamet, nükleer saldırılar, çipler, sinyaller ile kontrol altına alinmalar, virüsle soykırımla tehtidler,deneyler,deneyler, deneyler, tecavüz alıp başını gidecek, yağmalamalar artıcak,organlar çalınacak, kayıplar çoğalacak,vesaire vesaire , ölüm kapının ardında değil göz kirpiğinin ucunda,var mı çaren? Çene suyuna çorba tarifleri,laf salatası ve tecmir pilavı, işte her gün ki menü! Ya bunca şey olucak ta siz nerde olucaksınız merak konusu? Haddini aşmış iblise biyadçılık edenler yüzünden Müslüm ve gayrimüslim hep birlikte Cehennem yolculuğuna hazırlanıyor. Kuru ile yaş birlikte harmanlanılıyor. Hala ben demiştim demek için herkes bir komplo teorisi oluşturup ucundan tutup sallıyor. Rabbim CELLE CELALÜH'un azabı ve gazabı yakındır belki yarın belki yarından da yakın! Haydi rast gele, yaşar görür ve öğrenirsiniz İNŞALLAH AMİN 🙏

 91. RABBUKE HAMD CELLE CELALÜH
  RABBUKE HAMD CELLE CELALÜH
  4 ay əvvəl

  Herkes kahin herkes müneccim herkes Ermiş evliya ne dönek yaşanılan bir dünya! Birde onsekizbin alem var,haberi olan var mı? O kadar herşeyi biliyorsunuz da niye bu durumlarda müdahale yok,icraat yok çözüm yok? Herkes kendi içinde kendi karanlığında gömülü acaba neden? İşte bu yüzden , haddini aşmış insanlar sahte alım ulemalar, sahte müneccim ve medyumlar. Ya o kadar biliyorsanız saat yönünü değiştirin tersine dönsün dünya. Şu anda güneş bile Güneybatıdan batıyor fark eden var mı acaba? Herşey dünya üzerinde olucak? Geçmişte olan ne kadar kötülük varsa, felaketler varsa hepsi bu iki yıl içinde insanoğlundan intikam alıcak! İnsanoğluyuz haddimizi aştığımızı bilemiyoruz! Sonuçlarına katlanmak zorundayız! Allah Azze ve CELLE CELALÜH'akibetimizi ve sonumuzu hayreylesin İnşallah Amin 🙏

 92. Ali Pilatin
  Ali Pilatin
  4 ay əvvəl

  Amerika. Deccal.. Yecüc mecücde çinlilerdir

 93. Nisa Nur Korkmaz
  Nisa Nur Korkmaz
  4 ay əvvəl

  Aminnn

 94. Bull solider Serıous sam 2
  Bull solider Serıous sam 2
  4 ay əvvəl

  Abi kapak fotoğrafına bari biraz daha gerçekçi bir şey gösteri yap biraz oyundaki yaratığa benzemiş hatta o zaten daha korkunç Koy ama güzel videoda ellerine sağlık

 95. YİĞİT EFE YALÇINKAYA
  YİĞİT EFE YALÇINKAYA
  4 ay əvvəl

  6 dislike yecüc ve mecüc kavmindekiler

 96. miko cano
  miko cano
  4 ay əvvəl

  Insan olmadığına inanan bir tek ben miyim

 97. Din ve bilim
  Din ve bilim
  4 ay əvvəl

  Canlı yayın neden açmıyorsunuz iyi olurdu. Şu gig tv ye bir cevap vermek için, bu canlıdan, o canlıya gidiyorum, kafam karışıyor. İslam düşmanlarına karşı bana destek olursanız, çok sevinirim. Şu nantoistlere cevap veriyorum kanalımda, destek olun lütfenn.

 98. Son Osmanlı
  Son Osmanlı
  4 ay əvvəl

  Demirler set yapmadılar admin bakırla yapıldı demir çürür zamanla dökülül.

 99. Murat Sarı
  Murat Sarı
  4 ay əvvəl

  Azog da karizma çıkmış ha

 100. HÜSEYİN UZUN
  HÜSEYİN UZUN
  4 ay əvvəl

  Severek takip ediyorum hocam

  1. Ne Varsa
   Ne Varsa
   4 ay əvvəl

   Allah razı olsun