HARAM OLDUĞUNU BİLMEDİĞİNİZ 8 MESLEK! Bir Çok Kişi Yapıyor

5 150 Baxış 544K

Bir müslüman, helâl yoldan para kazanmaya, helâlinden yiyip içmeye ve çoluk çocuğuna da helâl yedirip içirmeye mecburdur. İnsan kesinlikle harama mecbur ve muhtaç değildir. Haram yollardan kazanılmış paranın kesinlikle hayrı olmaz. Unutmayalım ki, helalin hesabı haramın da azabı vardır.
Arkadaşlar, her hangi bir mesleği icra etmenin caiz olup olmaması, yapılan işlerin dine uygun olup olmamasına bağlıdır. Dinen meşru olan işlerin yapılmasına vesile olan meslekleri icra etmek caiz; dinen meşru olmayan işlerin yapılmasına vesile olan meslekleri icra etmek ise caiz değildir. İşte İslâm’ın haram saydığı meslek ve para kazanma yolları şunlardır:
1- DÖVME YAPAN (DÖVMECİLİK)
Vücuda iğneler batırılıp, açılan deliklere boyalı maddeler konularak yapılan dövme, eski çağlardan beri yapılan bir cahiliye adeti olup, sağlık açısından zararlı olduğu gibi, dinen de yasaklanmıştır. Nitekim dikkat çekmek, daha güzel görünmek amacıyla, yaratılıştan verilmiş olan özellik ve şekillerin değiştirilmesi İslam dininde, fıtratı bozma kabul edilerek yasaklanmıştır (Nisâ, 4/119).
Hz. Peygamber (s.a.s.), vücuda dövme yapmak, yaratılışı değiştirmek, fıtratı bozmak kapsamında değerlendirmiş ve bunu yapanların ve yaptıranların Allah’ın rahmetinden uzak olacağını bildirmiştir (Buhârî, Libâs, 83-87; Müslim, Libâs, 120). Dolayısıyla dövme yapmak ve yaptırmak ve bu yolla para kazanmak caiz değildir. (İbn Kudâme, el-Muğni, I, 129).
2- ERKEĞİN BAYAN KUAFÖRLÜĞÜ YAPMASI
Kadının bedeni erkeğe haramdır. Bakması, tutması aynı şekilde haramdır. Elle temas etmek ise bakmaya göre daha da ağır bir haram olur. Kadının saçı ile bedeninin diğer yerleri, büyüklük küçüklük farkı bulunsa da avret olması açısından farklı değilidir. Bu sebeple bir erkeğin bayan kuaförlüğü yapması helal olmaz. Bu iş müslüman bir erkek için çirkin bir iştir. O meslekten rızık elde edip çocuklarına yedirmemelidir.
3- ESTETİK CERRAHİ
Sonradan oluşan hastalıklar, arızalar, kazalar, yanıklar gibi şeyler için estetik ameliyat yaptırmakta bir sakınca yoktur. Zira bu; Allah’tan gelmiş bir hastalık, kaderde var olan bir kazadan oluşan bir arızayı tedavi ettirmektir. Tedavi ise caizdir. Ancak burun büyük olduğu için, kaşlar şöyle göründüğü için veya yanaklar şu şekilde göründüğü için bedene müdahale ettirmek; ilke olarak caiz bir şey değildir. Allah’ın yarattığı tarzı değiştirmektir bu. Eğer gerçekten psikiyatris bir sorun düzeyinde sıkıntı varsa mesela; burun o kadar büyük ki kişinin görmesini engelliyor, görme sorunu oluşturuyor, nefes sorunu oluşturuyor gibi sorunlar doktorun belirttiği raporlarla beraber bir müftüye sorulduğunda onun cevaz vermesiyle ancak estetik ameliyat yapılabilir. Haram olan bir şeyin yapılması da, yapılmasına vesile olunması da haram olur.
Estetik ameliyat konusunda hasta ile doktor aynı hükmü paylaşırlar. Hasta açısından helal ise cerrah için de helaldir. Hasta için haram ise cerrah için de haramdır.
Doktorun, zorunluluk altında olması mesela askeriyede hekim olup emredildiği için yapması gibi durumlar doktor açısından istisna edilebilir.
4- SİGARA VE NARGİLE SATMAK
Sigara veya nargile Hz. Peygamber (S.A.V.) Efendimiz veya müctehid imamlar döneminde bulunmadığı için, hakkında âyet-i kerime, hadis-i şerif veya müctehidlerin bir sözü yoktur.
Bu bakımdan sigara hakkında, ortaya çıkışından bu yana fukahanın farklı görüşleri olmuştur. Ancak sigaranın zararına binaen haram olduğunu belirten birçok ulema vardır.
Doyduktan sonra yenen yemeğin zarar vereceği galibi zan ile tahmin edilirse, yemeğin haram olduğu fıkıh kitaplarında izah edilirken, bedenin zararı göz önünde bulundurulmaktadır. Zararı az olacaksa mekruh olur, denmektedir.
Yani hükmü belirleyen sebep zararlı olup olmamasıdır. Sigaranın zararı ise artık tartışmasızdır. Eski ulema bunu tartışmıştır. Çünkü sigaranın zararı o zaman kesin olarak bilinmiyordu. Bu sebeple kesin hüküm verilememiştir.
Ama artık gelişen ilim, sigaranın insan vücuduna verdiği zararın ne derece büyük olduğunu tespit etmiş ve günümüz ulemasına bunu ispat etmiştir. Artık geçmişte olduğu gibi sigaranın zararlı olup olmadığı tartışması yoktur. Hiç kimse onun faydasından bahsetmemektedir. Bu bakımdan sigaranın haram olduğunu söyleyen fukahanın görüşleri kulak ardı edilmemelidir. Din, vücuda zarar vermeyi ve genel olarak zararı reddeder. Sigara ayrıca israftır, israfın haram olduğunu da bilmeyen yoktur. Bütün bunların yanı sıra sigara sadece içeni değil, çevresindeki insanları da rahatsız eder. Bu bakımdan sigara içmenin veya onu satmanın haram olduğunu ileri sürenlerin delilleri oldukça kuvvetlidir.
5- PROMOSYON
6- HAYTAN DÖVÜŞTÜRMEK
7- FALCILIK
8- MİDYE SATMAK
Rabbim her birerlerimize helalinden bol ve bereketli kazançlar nasip eylesin. Amin..

Şərh

 1. Elvin Agayev
  Elvin Agayev
  2 gün əvvəl

  Salam Aleykum. ben hasta oldugum icin devtel bana tezminat para veriyior ben onu faizi olan bankadan aliyorum, ustelik isimde devlet isi ve ayni bankadan maas aliyorum. simdi bana gelen para harammi??? o paralardan baska gelirim yok o paralara gecim sagliyorum. benim durumum ne olacak simdi??? Allah korusun zaten su devirde ekmeyinden tuzuna kadar faizle calsiyor. dumani vuruyor bize Resulullah s.a.v efendimizin buyurdugu gibi

 2. Zeki Ateş
  Zeki Ateş
  3 gün əvvəl

  Bütün spor dalları oynayanlar gidip izleyenler sunucular bunları yazmamışsın yoksa onlar helalmi ?

 3. Murat Kaya
  Murat Kaya
  4 gün əvvəl

  Peki ben sana şunu sorayım bugün 1 liraya aldın altın yarın 2 lira oluyor bu helal oluyor ama karşılında ne bir alın teri nede emek var bu nasıl helal oluyor

 4. Çağdaş İşlek
  Çağdaş İşlek
  4 gün əvvəl

  Arap kültürünü dinin içine katmakta helal mıdır haram mıdır Arapçılığı dinle harmanlamak haramdır pis arap seviciler (seslendiren kişiye diyorum bunu yorumcu üstüne almasın) sizi ve ayrıca savaş sadece İslam için varsa kabul edilir bu şekilde doktor düşman için yapmış olduğu insanlık dışı iş gibi haram olmaya bilir ama ulema gibi insanların aklından geçenleri şu mezhebe göre helal şuna göre haram demek daha büyük günahtır çünkü Allah adına konuşmuş oluyorsun ki Allah tek bir kitap göndermiştir adam yazmış kuran açık ve net değilmiş gibi sonrada onu kuranı net açıkladığı için üstün görmüş bu mezhep olmuş eskiden 100lerce mezhep vardı şimdi 2 ve içinde birde köklere ayrılmış çünkü eskiye göre şimdi akıllı olup mantıklı 2 çümle söyleyip bunu inandıran kişi sayısı azaldı insanlar daha çok akıllı artık fetö gibi ulema lar yada adnan hoça gibi kedicikli alimler veya yöneticiler bunlar dini kullanarak insanları aldatıyor mevlana da bunu yaptı bazı yöneticilerde yapmaya da devam ediyor iste bu sebeple islam dan önce de olan Arap kültüründeki kadın örtünme şekilleri İslamcıda bulaşmış günümüzde nasıl oluyorsa fark edilmeyip halen kadının orası burası demek günah siz kızları baskılıyorsunuz ama bu baskı yüzünden ilk fırsat da gidiyor bu arap kültürü kuranda tersi yazmasına rağmen baskın çıkıyor çünkü kıskanç güvensizlik insanoğlunda baskın durumda kitabın hiç bir noktasında saçlar kapatılmalı yazmıyor ulemalar öyle yorumluyor o kendi yorumu kendisini ilgilendirir ama vücuda zarar veren her iş düşünce dahil günah sırf zararlı şeyler düşündüğün için hesaba çekile bilirsin yani ihtimal çünkü kuran öyle diyor.

 5. Eymen Yılmaz
  Eymen Yılmaz
  5 gün əvvəl

  6:50 falcılık yapmak büyücülük gibidir NOT:ALLAHTAN BAŞKA KİMSE GELECEĞİ GÖREMEZ ve falcı vb. Ler çok büyük günah

  1. Carl Johnson
   Carl Johnson
   5 saat əvvəl

   hava durumu TAHMİNİ de haram o zaman geleceği görüyorsun

 6. baycu noyan
  baycu noyan
  6 gün əvvəl

  *баярлалаа*

 7. Canan Kiran
  Canan Kiran
  8 gün əvvəl

  Bizim dinimizde ter dökmeden kazanılan para haramdır

 8. Nehir ve Uğurun eğlenceli videoları
  Nehir ve Uğurun eğlenceli videoları
  10 gün əvvəl

  7:32

 9. Hanefî Ebedi
  Hanefî Ebedi
  10 gün əvvəl

  Allâh razı olsun

 10. Black Widow
  Black Widow
  11 gün əvvəl

  şimdi emek veripte çalışıp para kazanan var birde dans edip şarkı söyleyip filmlerde oynayıp para kazanan var hangisi helal hangisi haram olduğu belli zaten

  1. Carl Johnson
   Carl Johnson
   4 saat əvvəl

   @Black Widow neden helal değil? dans etmek çok emek isteyen bir meslektir oyunculukta aynı çünkü dizi izlerken gerçek olmasa bile sanki gerçekmiş gibi yaşatabiliyorlar bu çok zor ve emek istiyor bence bir daha düşün

  2. Black Widow
   Black Widow
   4 saat əvvəl

   @Carl Johnson onların hiçbirisi helal kazanç değildir ama bunu ben bilemem hocalara sormak lazım :D

  3. Carl Johnson
   Carl Johnson
   4 saat əvvəl

   yalnız dans etmekte emek ister oyuncu olmakta

 11. Efe Mirac Horota
  Efe Mirac Horota
  11 gün əvvəl

  Sinirim bozuldu hıristiyanların kutsal kitap uygulaması reklamı çıktı hem de bu videoda yaa

 12. Muhammet Abdullah
  Muhammet Abdullah
  14 gün əvvəl

  Allah bizi helal para kazanmamızı sağlasın inşallah amin amin amin🤲🤲🤲🤲

 13. Arda Telatar
  Arda Telatar
  18 gün əvvəl

  ama ben midye yemenin günah olduğunu bilmiyordum

 14. Kim Hyuz
  Kim Hyuz
  18 gün əvvəl

  Allah hepimize hayırlı meslekler helal kazanç nasip etsin

 15. nuray ay
  nuray ay
  23 gün əvvəl

  oyunculuk yapmak günah mıdır ?

 16. Ters pektif
  Ters pektif
  24 gün əvvəl

  Babam market çalışanı onca yıl biz haram para ile mi geçiniyoruz daha yeni öğrendim şimdi ben ne yapacağım?

 17. bilinmeyen adam
  bilinmeyen adam
  26 gün əvvəl

  Dövme cahiliye değil denizciler öldüğünde aileleri tarafından tanınsın diye

 18. yunus emre Cengiz
  yunus emre Cengiz
  27 gün əvvəl

  Yani baya cahil gerici bir video olmuş kimseye hiç bir faydasi olmayan gereksiz bir çalışma teşekkürler

 19. Kuran Pınarı
  Kuran Pınarı
  28 gün əvvəl

  Birden öğretmenlik çıkacak diye korktum 🙄

 20. Yunus emre Demirtaş
  Yunus emre Demirtaş
  28 gün əvvəl

  Oyunculuk gibi meslekler hakkında düşünceleriniz nelerdir hocam genelde hocalar pek sevmez önermezler bir sorayım dedim teşekkürler.

 21. Nazli Tekin
  Nazli Tekin
  28 gün əvvəl

  Şafi birine midye Haram degilmi

 22. Nazli Tekin
  Nazli Tekin
  28 gün əvvəl

  Faiz islemeyen banka varmi

 23. Hasan Aydemir
  Hasan Aydemir
  29 gün əvvəl

  Bu videodan sonra tütün ve sigara yı araştırdım biraz ve 4.000 yıl önce bulunduğunu bir çok internet sayfasında gördüm o zaman peygamber efendimiz zamanında varmış bu konuyu iyice araştırmasını isterim Video güzel ama lütfen yanlış bilgi vermeyiniz benim araştırmam bu yönde ama gerçek ne bilmiyorum

 24. Erkan GÜLSOY
  Erkan GÜLSOY
  29 gün əvvəl

  Sen katılım bankacılığının faiz vermediğine mi inanıyorsun?Bence bir daha düşün!!!!

 25. Kartex q
  Kartex q
  29 gün əvvəl

  Bu meslekleri kimse haram diye yapmıyacaksa aç kalırsınız siz :)

 26. Onur Özdamar
  Onur Özdamar
  29 gün əvvəl

  Pazarcılık harammıdır

 27. Büşra Ayberk
  Büşra Ayberk
  29 gün əvvəl

  Ben hayatımda hiç midye yemedim Yemen'de çünkü çok zararlıdır.İnternete girip araştırma yapabilirsiniz

 28. Vmin
  Vmin
  Ay əvvəl

  Allah bilir ama bence avukatlık da haram olabilir. Çümkü seri katil için bile avukatlik yapıyor insanlar

 29. Berkcan BALLI
  Berkcan BALLI
  Ay əvvəl

  01:41 ama evliler de de mi böyle

 30. AyberkM
  AyberkM
  Ay əvvəl

  2:00 elemanın Bathory thsirtu peki

 31. Saniye Tatık
  Saniye Tatık
  Ay əvvəl

  Bende

 32. Melisa İşnel
  Melisa İşnel
  Ay əvvəl

  Ben hiç birini olmayı düşünmüyorum zaten

 33. Tuba Karatepe
  Tuba Karatepe
  Ay əvvəl

  En önemlisini unutmuşsunuz bankacılık günah insanları resmen faize sürüklüyor kredi çeksinler diye ellerinden geleni yapıyorlar bu konuya neden deginmediniz sadece promosyon diyip bıraktınız

 34. CodeVan
  CodeVan
  Ay əvvəl

  Midye çok güzel ama

 35. martins honour
  martins honour
  Ay əvvəl

  Para gönderin bana her turlu haramlarıniz kabul edilir. Günahlariniz boynuma asılır sıkinti yok iban isteyenler yazsin bana. Her türlü haram para yenir

 36. Hak an İşbilir
  Hak an İşbilir
  Ay əvvəl

  Eski ulema derken 1000 yıllık Naşi tarikatı tütüne haram diyen çıkmamışken hangi ulemadan bahs ediyorsunuz? ELLAHU TEALA bilmekten acizmidirki ayette o devrde tütün olmadığı için haram kılınmamıştr dersiniz?

 37. ottoman empire
  ottoman empire
  Ay əvvəl

  La estetik varmiydi ki eskiden kuranın oldu zaman kuranı okuyan insan esteti görünce estetik ne la der

 38. Loen
  Loen
  Ay əvvəl

  Abi diyorsunki erkekler kadınlara dokunamaz tamam haklısın cerrahlıkta buna dahil midir ?

  1. Loen
   Loen
   29 gün əvvəl

   @Ne Varsa Teşk

  2. Ne Varsa
   Ne Varsa
   Ay əvvəl

   Tedavi konusunda zaruret vardır

 39. blink rose park
  blink rose park
  Ay əvvəl

  Midye seviyom ben ama😭😭😭

 40. Masume Güneş
  Masume Güneş
  Ay əvvəl

  Müslümanlar burdamı

 41. Ce Ren
  Ce Ren
  Ay əvvəl

  Agam denizden baban çıksa yersin aa

 42. UMUT PRODUCTİON
  UMUT PRODUCTİON
  Ay əvvəl

  benim burnumda yamukluk var ameliyat olacam ama gözle görünür bir şey yok nefes almamı engelliyor birazcık o kadar.

 43. Debre Bezos
  Debre Bezos
  Ay əvvəl

  Su an videonun sonundayim ve bildiyin basmislar birda

 44. Debre Bezos
  Debre Bezos
  Ay əvvəl

  Lan bir de burdakiler durup sukur ben o mesleyi yapmiyorum diyo😅😅her sesi olan dinci olmus ya😅kurban olam cahil olmayin ya😅😅

 45. kerem vlogta ъรყ
  kerem vlogta ъรყ
  Ay əvvəl

  1:13 o zaman sünnet olmaktamı haram

  1. Carl Johnson
   Carl Johnson
   4 saat əvvəl

   iyi yerden vurmuşsun :D

 46. Turgay Algül •15 yıl önce
  Turgay Algül •15 yıl önce
  Ay əvvəl

  Yılbaşı kutlamak bile haram

 47. nomenie toyu
  nomenie toyu
  Ay əvvəl

  kabin memuru olmak istiyorum umarım haram değildir

  1. stupid mf
   stupid mf
   Ay əvvəl

   İstediğini yap, kendini kısıtlayarak yaşama lütfen. Özgür yaşamadığın sürece hayatta olmanın ne anlamı var?

 48. Levent OZAKINCI
  Levent OZAKINCI
  Ay əvvəl

  Midye yemek dışındakiler doğrudur. Maide 96. Ayete göre Midye yemek helaldir. Midyenin haram olduğunu söyleyen açık ayet bildirsin. Maide 96. Ayet : Kendinize ve yolculara geçimlik olmak üzere sularda avlanmak ve onu yemek size helâl kılındı. Kara avı ise ihramda bulunduğunuz sürece size haram kılındı. Toplanıp huzuruna varacağınız Allah’tan korkun. Maide 87. Ayet : Ey iman edenler! Allah’ın size helâl kıldığı iyi ve güzel şeyleri haram saymayın, sınırı da aşmayın. Allah sınırı aşanları sevmez Enam 145. Ayet: De ki: "Bana vahyedilende, murdar et (meyte) veya akıtılmış kan yahut domuz eti -ki pisliğin kendisidir- ya da günah işlenerek Allah’tan başkası adına kesilmiş bir hayvandan başka, yiyecek kimse için yasaklanmış bir şey bulamıyorum. Başkasına zarar vermemek ve sınırı aşmamak şartıyla, kim (yasaklananlardan) yemek zorunda kalırsa, bilsin ki rabbin bağışlayan ve esirgeyendir." Bakara 173 ayet: Allah size yalnızca murdar eti, kanı, domuz etini ve Allah’tan başkasının adına kesilmiş olanı haram kıldı. Ama biri zorda kalırsa, haksızlığa sapmadıkça, sınırı aşmadıkça kendisine günah yoktur. Biliniz ki Allah bağışlayıcıdır, merhametlidir.

 49. Melehat Tapar
  Melehat Tapar
  Ay əvvəl

  0:54 Dövmecilik 1:39 Erkeğin Bayan Kuaförlüğü Yapması 2:11 Estetik Cerrahi 3:29 Sigara veya Nargile Satmak 5:06 Promosyon 6:04 Hayvan Dönüştürmek 6:48 Falcılık Yapmak 7:30 Midye Satmak Burda Emek var gerisi vicdanınıza kalmış...

  1. Melehat Tapar
   Melehat Tapar
   25 gün əvvəl

   @islim buda vicdansız işte ne diyelim

  2. islim
   islim
   Ay əvvəl

   Ya bu da prim yapmak yani bu kadar helal dan bahsediliyor pes

 50. LEYLA CƏFƏRLİ
  LEYLA CƏFƏRLİ
  Ay əvvəl

  Büyüdükde hacce gidicem kuran okuyucam

 51. LEYLA CƏFƏRLİ
  LEYLA CƏFƏRLİ
  Ay əvvəl

  Hem ben namaz kılıyom

 52. LEYLA CƏFƏRLİ
  LEYLA CƏFƏRLİ
  Ay əvvəl

  Ben cərrah olunan bunu zaten biliyordum peyqamberimiz (S.A.V) insanların kendisini dəyişdirmək istədiyini bildikdə bunun haram olduğunu demişdi ben insanları iyleştiren cərrah olmak istiyorum

 53. Sedrie Seid
  Sedrie Seid
  Ay əvvəl

  Midye istridye suluk ayy migdem bulandi hic sevmem hic denemedim goruntusu yetiyor

 54. Sedrie Seid
  Sedrie Seid
  Ay əvvəl

  Hayvanlara yazik degilmi cok meraklari varsa birbirini dogsun manyaklar

 55. Sedrie Seid
  Sedrie Seid
  Ay əvvəl

  Sigara sagliga zararli buna katiliyorum ama salaklari kimse icsin diye zorlamiyor yani satan kadar alan da suclu

 56. Sedrie Seid
  Sedrie Seid
  Ay əvvəl

  O kadinlari kadin gibi gormuyordur is olarak goruyordur

 57. Sedrie Seid
  Sedrie Seid
  Ay əvvəl

  Dogme kendini ifade etme bicimidir

  1. Melehat Tapar
   Melehat Tapar
   Ay əvvəl

   İnsanların kararına karişmak bana düşmez senin kararın ama ALLAH var yukarıdan izliyor başka lafım yok...

 58. Fatih Burak
  Fatih Burak
  Ay əvvəl

  İnsan kendi helaliyle kazandığı parayla telefon almış acayip bir mutluluk veriyor

 59. Atagöl Cekic
  Atagöl Cekic
  Ay əvvəl

  La illahe illallah Muhammedur rasullullah

 60. Sinan Behlül
  Sinan Behlül
  Ay əvvəl

  Rabim kalp gozumu ac rabim

 61. Əl Əliyev
  Əl Əliyev
  Ay əvvəl

  Nargile nareksisimi?

 62. KARA SEVDAM
  KARA SEVDAM
  Ay əvvəl

  Amin insaallah Rabbim omrumuz boyunca helal rizik nasip etsin bizlere insaallah🤲

 63. Nalan SARI
  Nalan SARI
  Ay əvvəl

  Gunahlarin zevki gider azabi kalir. Ibadetin mesakkati gider sevabi kalir.

 64. Lynch So2
  Lynch So2
  Ay əvvəl

  Sanki hiç haram işlemiyoz

 65. Alolo Commolko
  Alolo Commolko
  Ay əvvəl

  Avukatı biliyordum zaten

 66. gGg brr
  gGg brr
  Ay əvvəl

  Napim

 67. ఌARYAఌ
  ఌARYAఌ
  Ay əvvəl

  Ben hiçbiri olmak istemiyorum avukat olmak istiyorum

 68. ఌARYAఌ
  ఌARYAఌ
  Ay əvvəl

  Ben rahat nefes alamıyorum o yüzden burnumu estetik yapıcaklar ben onu günah sanıyodum

  1. Nalan SARI
   Nalan SARI
   Ay əvvəl

   Sagliginiz icin ise helaldir. Yaratilani degistirmek amaciyla haramdir

 69. Kerem pro
  Kerem pro
  Ay əvvəl

  munibuscü benim babam mini büscü arkadaşları parayı çali bizede haram

 70. Gözde Baykan
  Gözde Baykan
  Ay əvvəl

  Ne güzel anlatınız hella

 71. Mavi Sonsuz
  Mavi Sonsuz
  Ay əvvəl

  Ben uygulamadan fal baktırıyorum ama eğlencesine saçmalıyorlar zaten ertesine gune de unutuyorum günah mi sonuçta takılı kalip inanmıyorum beklentim falan olmuyo

 72. Tugba Kucuker
  Tugba Kucuker
  Ay əvvəl

  Hiç birisi olmak istemiyorum arkeolok olmak istiyorum

 73. Meryem Kabakçı
  Meryem Kabakçı
  Ay əvvəl

  İnsanın doğuşunda var güzel olmak kabul edilmek beğenilmek

 74. pınar şahan
  pınar şahan
  Ay əvvəl

  Çok şükür kutsal bir meslek olan öğretmenlik istiyorum ❤

 75. Ayxan Pro
  Ayxan Pro
  Ay əvvəl

  Adam: selam Ben: Aleykum selam Adam: domuz eti yiyelimmi Ben: HAYIIR, BEN MÜSLÜMANIM!!!!!

  1. Ayxan Pro
   Ayxan Pro
   Ay əvvəl

   @stupid mf iyi değilse hiç birşey yazma yaw! Neden napim diyon

  2. stupid mf
   stupid mf
   Ay əvvəl

   @Ayxan Pro yoo neden utanayım?

  3. Ayxan Pro
   Ayxan Pro
   Ay əvvəl

   @stupid mf utanmıyon mu böyle demeyi?????!!!

  4. stupid mf
   stupid mf
   Ay əvvəl

   ee napalım

 76. Şenay Topçu
  Şenay Topçu
  Ay əvvəl

  Katılım bankası cokmu İYİ hepsi faizci

 77. Floppy ツ
  Floppy ツ
  Ay əvvəl

  1:54 tamamen sey yani ayrımcilık

 78. TedyHors
  TedyHors
  Ay əvvəl

  SAÇMALIK

 79. Clara
  Clara
  Ay əvvəl

  İnanıyor musunuz bunlara cidden?

 80. Özge ve Baki işte bu kadar
  Özge ve Baki işte bu kadar
  Ay əvvəl

  Midyeden iğreniyorum nedense

 81. Racon Meclisi
  Racon Meclisi
  Ay əvvəl

  karınca dövüştürmek günahmış beyler dağılın xd

 82. futbol troll
  futbol troll
  Ay əvvəl

  Faizcilik yapmayan bankami??? Her bankada kredi ve faiz vardir paran hesaba yattiginfs otomatik olarak onlarin verilerine para hazinesine giriyor. Mesela konyada calistin paran orda yatti ve sen istanbulda parani cektin o para srnin paran degil bankada olan paradir ki faiz gecmisi vardir ozaman alin teriyle kazandigim harammi? Bu turnseyler bana biras sacmalik geliyor. Tamam dogru birsey ama baglantilar yanlis. Ulkenin en cok gelir topladigi noktolari haram olanlardandir mesela faiz dedin elektrik faturalsrinda bile faiz kismi yaziyordur Ickiler en cok vergi kazandiran urunlerden biridir Sigarada öyle Ülkede yüzbinlerce imam mevcut onlarda maaslarini devletden aliyorlar Ozaman otomatikmen o parada haramfan gelmis olmuyormu?

 83. Mustafa Gündüz
  Mustafa Gündüz
  Ay əvvəl

  Dj lik haram mı çünkü Dj olmayı düşünüyorum da ?

 84. Muhammed Bayar
  Muhammed Bayar
  Ay əvvəl

  Çok boş ve komik bir video

  1. AHMET TANRIKULU
   AHMET TANRIKULU
   29 gün əvvəl

   Ananda komik

  2. Muhammed Bayar
   Muhammed Bayar
   Ay əvvəl

   Yaratılışı bozmak olmaz diyip midyeye çirkin hayvan demek anladım hocam baya mantıklı.

 85. Delal Güneşli
  Delal Güneşli
  Ay əvvəl

  O zaman insanların %90 ı cehenneme gider desene

 86. nihan.e. soysal
  nihan.e. soysal
  Ay əvvəl

  Sigaranın haram olduğunu kesinlikle amcama anlatacağım. Dindar bir insansan, başı yansın istemiyorum.

 87. Muhammed Hosso
  Muhammed Hosso
  Ay əvvəl

  midye yemek icin olmam gereken seyi nerden anlarım

 88. Şirin Bıçak
  Şirin Bıçak
  Ay əvvəl

  Çok uzun yaavvv

 89. Esra Şahin
  Esra Şahin
  Ay əvvəl

  Acelesi olanlar ve vakti olmayanlar için yazıyorum 1) Dövme yapan (dövmecilik) 2) erkeğin bayan kuaförlüğü yapması 3)estetik cerrahi 4)sigara ve nargile satmak 5)promosyon 6)hayvan dövüştürmek 7)falcılık yapmak 8)midye satmak

 90. düşlerimde saklı
  düşlerimde saklı
  Ay əvvəl

  Ben midyeyi cok severim ama bundan sonra yemeyecegim ınsallah

 91. ELF
  ELF
  Ay əvvəl

  dövmenin sadece caiz olmadığını biliyordum. yani günah değil.

  1. ELF
   ELF
   Ay əvvəl

   @ROZ1R4V SO2 sana günaydın

  2. ROZ1R4V SO2
   ROZ1R4V SO2
   Ay əvvəl

   günah kardeşim

 92. test
  test
  Ay əvvəl

  Ben cerah olmak istiyom ama.. anladın sen

 93. kadir postallı
  kadir postallı
  Ay əvvəl

  Dislike atan 650 kisi bunları olmak isteyenler :)

  1. Melehat Tapar
   Melehat Tapar
   Ay əvvəl

   676 olmuş

  2. Nalan SARI
   Nalan SARI
   Ay əvvəl

   Gunahlarin zevki gider azabi kalir. Ibadetin mesakkati gider sevabi kalir.

 94. nini jennie #İstanbulSözleşmesiYaşatır
  nini jennie #İstanbulSözleşmesiYaşatır
  Ay əvvəl

  Ben neyseki hiçbiri olmayacağım avukat olacağım

 95. Yunus Emre Öztürk
  Yunus Emre Öztürk
  Ay əvvəl

  Abi cahil misiniz ya ben bir şey demiyorum yazık

 96. Fatma Yilmaz
  Fatma Yilmaz
  Ay əvvəl

  Ben suan austuralyada yasiyorum ama türküm ve türkiyede polis olmak istiyorum *INSALLAH *

 97. HoodLife Rec.
  HoodLife Rec.
  Ay əvvəl

  Söyle söylemek isterim estetik cerrahi sandığından farklı bi dal yüxü yanan bir kadının veya erkeğin 21. yüzyılda dalga geçilmeden veya acınmadan normal yaşantısına devam etmesi için mesela bu şart o yüzden ilk meslekleri değilde din tüccarlarını dini sömürenleri anlatın

 98. Muharrem Yıldırım
  Muharrem Yıldırım
  Ay əvvəl

  Yıllardır sigara haram diyorum çevreme içmeyin diyorum, diyorlar ki hoca mısın yoksa alim mi? Sen nerden bileceksin. Diyorum insana zarar veren herşey dinde haram kılınmış, Allah sürekli olarak ayetlerinde " siz akletmezmisiniz?" Diye soruyor, aklımızı yarattığını ve düşünmemizi istiyor, diyorlar ki fetva verme fetva verme. Allah bir an evvel taklidi imandan tahkiki imana geçmeyi ve aklımızı kendi irademiz altına almayı nasip eder. Ben çocukluğumdan bu yana sırf sigara haram düşüncesiyle babama veya anneme gidip bir dal sigara dahi almadım, almayacağım da. Eğer çok canı istiyorsa gider kendisi alır, haramına beni ortak etmesin. Az dayak yemedim, azar işitmedim ama irademi ortaya koydum. Günümüzde bilinen pek çok âlim, ulema sırf tepki görmemek için sigaraya haram diyemiyor ve bunu da kuran veya hadislerde belirtilmemiş olmasına bağlıyorlar. Günümüzde haram kabul edilen ancak o dönemde adı dahi bilinmeyen pek çok şey var, o halde bunlardan birisi de sigaradır. Sigara haram! Satmayın, satın almayın, içmeyin. Allah sizi hesaba çektiği vakit " ey kulum sen ciğerlerini sigarayla kirlettin, kendini hasta ettin, yediğinden içtiğinden tat alamadın, koku duyunu kaybettin, zor nefes aldın, ben sana kendine zarar vermeyi haram etmiş olmama rağmen sen neden kendine bu kötülüğü yaptın?" Diye sorduğunda ne cevap vereceksiniz? Siz sanıyor musunuz yaradan haşa keyfinden yasak koyuyor, bizi yaratan bizi bizden daha iyi biliyor. O halde kendimize zarar vermeyelim, yemeği dahi fazla kaçırmanın, bir dere kenarında abdest dahi alırken suyu fazla kullanmanın haram olduğunu düşünürsek sigaranın haram olmaması için tek bir sebep görebiliyor muyuz? Etmeyin kendinize, etmeyin...

 99. sena nur
  sena nur
  Ay əvvəl

  Oyunculuk,AZtos çekmek ?

 100. Yunus Büyük
  Yunus Büyük
  Ay əvvəl

  Neden disslike varki