Berat Gecesi Affedilmeyecek 7 İnsan! Berat Kandilinde Dünya Semâsında Neler Olacak?

1 536 Baxış 156K

Berat Kandili Fazileti
Berat Gecesi zikirleri
Berat Gecesi duaları
Sahih hadîslerin beyanına göre: Şaban ayının on beşinci gecesini (Berat Gecesini) iyi değerlendirip tövbe eden mü'minler, Allah'ın af ve mağfireti ile günahlarından ve dolayısıyla da Cehennem'den Berat edecekler ve kurtulacaklardır.
Üç aylara ayrı bir ruh ve mâna içinde giren Peygamber Efendimiz (asm) özellikle Şaban ayına özel bir özen gösterir, başka zamanlarda görülmemiş bir derecede ibadete ve âhiret işlerine yönelirdi. Bu ayın çoğu günlerini oruçlu geçirirken, geceleri de diğer gecelerden farklı bir şekilde ihya ederdi.
İşlenen sevaplı amellerin değeri başka zamanlarda on ise, Berat Kandili'nde yirmi bindir. Meselâ başka zamanlarda okuduğumuz bir tek Kur'ân harfine on sevap veriliyorsa, bu gecede her bir harfine yirmi bin sevap verilmektedir.
Bu bakımdan tam bir ihlâsla çalışıp ihyasına gayret gösterebildiğimiz takdirde, Berat Kandili elli senelik bir ibadet hayatının sevabını bir gece içinde bize kazandırabilir.
Berat gecesi hakkında sahih hadîs-i şerîflerden bir-ikisi şöyledir: "Allah Tealâ, Şaban ayının on beşinci gecesinde -rahmetiyle- dünya semasına iner, orada tecelli eder ve Kelb Kabîlesi'nin koyunlarının tüyleri sayısından daha fazla sayıda insanı affeder." (İbn Mâce, İkame, 191)
Başka bir rivayete göre de Hz. Peygamber şöyle buyurmuştur: “Şaban ayının yarısı (Beraat gecesi) gelince; gecesini namazla, gündüzünü oruçla geçiriniz. Şüphesiz ki Allah, o gece güneşin batmasıyla dünya semasında tecelli eder ve sabaha kadar şöyle der: Benden Yok mu af dileyen, onu affedeyim. Yok mu rızık isteyen ona rızık vereyim. Yok mu bir derde mübtela olan ona afiyet vereyim..” (İbn Mace, İkametü's-Salât, 191; Tirmizî, Savm,38)
İslâm Alimlerine göre Berat Gecesi'nin için de beş özellik bulunmaktadır:
1- Her önemli işin bu gecede hikmetli bir şekilde ayrımı ve seçimi yapılır.
2- Bu gece yapılan ibadetin (kılınan namazların, okunan Kur'ân'ların, yapılan dua ve zikirlerin, tevbe ve istiğfarların), gündüzünde tutulan oruçların fazileti çok büyüktür.
3- İlâhî ihsan, feyiz ve bereketle dopdolu bir gecedir.
4- Mağfiret (bağışlanma) gecesidir.
5- Resul-i Ekrem'e şefaat hakkının tamamı (şefaat-ı taamme) bu gece verilmiştir.
Bazı hadis-i Şerifler de ise bu gece bir takım kimselerin günahları yüzünden tövbe etmezlerse affedilmeyecekleri ve Allah'ın rahmet ve sonsuz şefkatinden mahrum bırakılacakları haber verilmektedir.
İşte Peygamber Efendimiz (asm) bu gecede af dışı kalanları şu hadisleri ile bildirmektedir:
"Yüce Allah bu gece bütün Müslümanlara mağfiret buyurur, ancak kâhin, sihirbaz, müşahin (kindar), içkiye düşkün olan, ana babasını inciten ve zinaya ısrarla devam edenler müstesna."
"Allah Teâlâ Şâban'ın on beşinci gecesi tecelli eder ve ana-babasına asi olanlarla Allah'a ortak koşanlar dışında kalan bütün kullarını bağışlar." İbni Mace, İkametü's-Salât, 191; Tirmizî, Savm, 38.
Kısaca Rabbimizin affetmediği 7 günahkar insan şunlardır:
1) Allâh-u Te‛âlâ’ya Ortak Koşmak
Aynı zamanda imansızlık ve kâfirlikle eş anlamda olan bu günah Allâh-u Te‛âlâ’nın kesinlikle affetmeyeceğini bildirdiği tek günahtır.
2) Kin Tutmak
Bağışlanmaya engel olan günahların başında bir Müslüman kardeşine karşı kin beslemek gelir. Bir hadiste, iki kişinin barışıncaya kadar bağışlanmalarını Rabbimizin geciktirdiğini bildirir.
3) Zinâ
Rasûlüllâh (Sallallâhu Aleyhi ve Sellem) kendisine en büyük günahları soran bir zâta: “Şirk ve adam öldürmekten sonra zinâyı özellikle de komşusuyla yapılan zinâ”yı belirtmiştir. (Buhârî, no:8378; Müslim, no:86) Bu kimseler bu gece pişman olup tövbe etmelerse affedilmeyecek ve cehennemin esâm kuyusuna atılacaklardır.
4) İçki İçmek
Bir hadiste “İçki içmeye devam eden bir kimse cennete giremeyecektir.” buyrulmaktadır. (İbn Mace, Etime, 3,no: 3376)
5) Anne-Babaya İsyan (Asi olanlar)
Anne-babaya isyan aslında Allaha isyan sayılmıştır. Bu kimselerde tövbe edip anne ve babasından helallik almadan affedilmeyecektir.
6) Kahinlik Yapanlar
7) Sihir Büyü Yapanlar
Bu hadîs-i şeriflerden anlaşıldığına göre; bazı günahlar herkesin affolacağı Beraat gecesi bile affolunmaya ve duaların kabulune mânî olmaktadır.
Öyleyse insan, en büyük sermayesi olan ömür dakikalarını; özellikle böyle geceleri ganimet bilmeli. Yaşadığı her anı, tövbe etmek için verilmiş bir imkan olarak değer­lendirmelidir. Elinden gelirse gözyaşlarıyla günah kirlerini yıkamalı, günahlarla paslanmış kalp aynasını silmeli. Silmeli ki Hak tecelli etsin, o kalpte Hakk'ın cemali görünsün
Arkadaşlar, En büyük mesele, en büyük dava Allah'ı razı etmektir. O'nun sevgisini kazanamazsak, bütün dünya dostumuz, dünya dolusu da malımız olsa faydası yok. Çünkü ka­bir, yalancılığın, sahtekarlığın, rüşvetin, torpilin sızamadığı ahiret alemine açılan bir kapıdır. Şairin dediği gibi:

“Sanma ey hace ki senden zer ü sim isterler

Yevme la yenfeu'de kalb-i selim isterler.”

Arkadaşlar, Berat gecemiz mübarek olsun. Rabbim bütün günah ve kusurlarımızı affeylesin. Amin

Şərh

 1. Müslümanların Halifesi
  Müslümanların Halifesi
  11 gün əvvəl

  Zamanndaki HALİFEYE itaat eden,Halifeye Abone olan..Halifeyi takip eden kişi. BERAATINI alan kişidir.. Halifeye itaat etmeyene Beraati verilmez....................

 2. Emre Öztürk
  Emre Öztürk
  12 gün əvvəl

  Benim sevdiğim o güzel mübarek gecede vefat etti 😭bunun dinimizde bir açıklaması varmıdır Hocam psikolojim bozuk günlerdir onu çok özledim 😭

 3. YOUTUBR-RAWZ
  YOUTUBR-RAWZ
  16 gün əvvəl

  A.s

 4. Tulay Sarıkaya
  Tulay Sarıkaya
  17 gün əvvəl

  Azına yüreyi ne sağlık ne güzel anlatın Allah raazı olsun tüm müslümanları sende de Allahım hepimizin günahını af etsın

 5. Efe Demirkaya
  Efe Demirkaya
  18 gün əvvəl

  Ne varsa kanalı sen yemin ederim ki gördüğüm en iyi kanalsın Allah razı olsun senden♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

 6. berat tulay
  berat tulay
  18 gün əvvəl

  berat gecenız kutlu olsun benım adımda berat dıyer beratlara elam

  1. Deniz Basel
   Deniz Basel
   12 gün əvvəl

   Heralde şunu demek istiyorlar bu günahları önceden terketmemiz gerektiğini yani hem bunlara devam edip hem o geceyi ihya edemezsiniz anlamında

 7. Arda AKYÜREK
  Arda AKYÜREK
  18 gün əvvəl

  ALEYKÜMSELAM SİZİNDE BERAT KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN BİRAZ GEÇ YAZIYORUM AMA

 8. AğLaYaN KıZ
  AğLaYaN KıZ
  18 gün əvvəl

  🥲Allah Cümlemize Cennetlerden Yatak Nasip Etsin♥️ 🤲🏻Amiiiin🤲🏻

 9. omr kzlts
  omr kzlts
  19 gün əvvəl

  Arkadaslar kandil diye bisey yokmuş sadece kadir gecesi var

 10. yunus köseoğlu
  yunus köseoğlu
  19 gün əvvəl

  Birkere yazdığın başlığa bak şimdi sen berat gecesi affedilmeyecek 7 kişi yazmissin..sorması ayıpta sen alimmisinki kimin affedilip affedilmeyecegini telafus ediyorsun..kaybı yanlizca Allah görür ve Allahla kul arasinada kimse giremez..rabbim kafirin bile riskini veriyor..ve unutma tövbe kapısı herzaman açıktır rabbim bir okadarda hem merhatli hem bağışlayıcıdır..önemli olan haddi asmayip haramlardan sakinmaktir.

 11. BERAT Duran
  BERAT Duran
  19 gün əvvəl

  Ben cenabet oldum ya affet ALLAHIM 😭😭

 12. Emre Can Yetişmez
  Emre Can Yetişmez
  19 gün əvvəl

  Bu Berat gecesinde af dinlemeyenler bir sonraki Berat gecesinde dua etse af dilese kabul olmuyor mu yani lütfen cevaplarmısın (:

 13. Zehra Sökmen
  Zehra Sökmen
  19 gün əvvəl

  Allah'ım sen bütün günahlarımızı affeyle

 14. HS ON MORTİS
  HS ON MORTİS
  19 gün əvvəl

  Kandiriniz mubarek olsun

 15. mesut 80
  mesut 80
  20 gün əvvəl

  mutlaka en dogrusunu ALLAH bilir ama yıllardır çocuklarımızın sınavla giremedigi yerlere sadece torpillileri atayanlar bu devleti iliklerine kadar sömürüp küplerini dolduranlar kul hakkını yemeyi artık sıradanlaştıranlar millet bu denli geçim sıkıntısı çekerken lüx sefahat içinde yaşamaya devam edenler üstelik bunları yaparkende bir cuma namazına onlarca kamerayla gidip dinden imandan bahsedenler kısacası her yaptıklarına islamı bir kılıf bulanlar şimdi bu kandil gecesi dua edip bagışlanacaklar öylemi bir yaratıcı bu kadar adaletsiz olabilirmi üstelik yüce KURAN yaptıklarınızdan hesaba çekileceksiniz işlediginiz toz tanesi kadar sevabında günahında hem ecrini hem cezasını ahirette göreceksiniz ayeti varken yüce ALLAH elbetteki bagışlayıcıdır dua herzaman edilmelidir ama yıl boyu her naneyi ye özellikle kul hakkını gözetme kandil gecesi dua et herşeyden kurtul yok öyle birşey bu anlayış dini mistizme götürür zaten çok yerde mistik din anlayışını görmek mümkün ahlaklı bir toplumun yolu çocuklarımıza dinden önce ahlaklı olmayı ögretmekten geçer yoksa namaz kılan ama her haltı yiyen bir nesil gelir tıpkı bugünkü gibi YÜCE ALLAH peygamber efendimize şöyle buyurmuştur ey habibim sen sen peygamber olmadan öncede güzel ahlak üzereydin bunca hakkımızı yiyenlere hakkımızı helal etmiyoruz onlar kendilerini avutsunlar tabi gerçekten tövbe edipte malı mülkü bırakıp serveti bırakanlara sözümüz yok

 16. ORHAN ŞAHAN
  ORHAN ŞAHAN
  20 gün əvvəl

  Amin

 17. miraç Bakir
  miraç Bakir
  20 gün əvvəl

  Dün oruç tutum inşallah oruç tutan insanlar ALLAH kabul etsin 😇

 18. Selbi 'nin Günlük Yaşamı
  Selbi 'nin Günlük Yaşamı
  20 gün əvvəl

  Emeğine sağlık arkadaşım çok güzel paylaşım olmuş

 19. Laykx Prod
  Laykx Prod
  20 gün əvvəl

  emailine bak kardesim sana melodie yapdim

 20. Sıdık Kutlu
  Sıdık Kutlu
  20 gün əvvəl

  Git Binlerce Kişinin Hakkını YE, Sonra ALLAH..,Affetsin. YOK ÖYLE ŞEY... Her KUL ettiğini Çekecektir. DİNİ ÇIKARLARI İÇİN KULLANANLAR, CEHENNEMLİKTİR. (NOKTA)

 21. black tiger
  black tiger
  20 gün əvvəl

  Allah qelbimizi ve dusuncemizi şeytanin yolundan uzaq eylesin heqiqetende hak yolundan uzaqlastiqca insanin başı beladan cixmir ve qelbi nursuzluqdan yorulur

 22. Dilan Tak
  Dilan Tak
  20 gün əvvəl

  Rabbim sen bana yunus polis olmayı nasip et ya Rabbim

 23. Melike _
  Melike _
  20 gün əvvəl

  O zaman babamın yeri belli baba denirse tabi biyolojik olarak babam ama keşke olmasaydı

 24. Nenenrrn Ekejeje
  Nenenrrn Ekejeje
  20 gün əvvəl

  Aleykümselam :)

 25. Sefeq Qarayeva
  Sefeq Qarayeva
  20 gün əvvəl

  Allaha canim qurban canim fəda evladlarim qurban bəs pis ataya evladlarindan və ailəsindən dar gundə imtina edən ata ər necə bagişlayaq olar necə cəzasiz qalir necə yaşiyirlar bu gunahla elələrini necə bagişlayaq

 26. Hande Güneş
  Hande Güneş
  20 gün əvvəl

  ALLAH RAZI OLSUN 🌹

 27. Ibrahim Bozaslan
  Ibrahim Bozaslan
  20 gün əvvəl

  allah senden 100000 razı olsun

 28. Aytac Əliyeva
  Aytac Əliyeva
  20 gün əvvəl

  Allah səndən razı olsun🤲.Allahım bütün günahlarımızı bağışlasın İnşAllah🙏🤲

 29. Hamza Toraman
  Hamza Toraman
  20 gün əvvəl

  Peygamber efendimiz sav min sahabenin yapmadığını mi yapıyorsunuz onlar kandil kutlayip gün belirlememisler siz bu dini onlardan daha iyimi biliyorsunuz birtane delil yok kandiller için sahtekarlık yapıp insanları bidatla kandırıp duruyorsunuz

 30. Nizam Topcu
  Nizam Topcu
  20 gün əvvəl

  Abi benim yaşım 11 ve kızım namaz kılamdım bir sorun olur mu

 31. Mirkamal Sahibzade
  Mirkamal Sahibzade
  20 gün əvvəl

  Herkese uğurlar

 32. Songül Fidaner
  Songül Fidaner
  20 gün əvvəl

  RABBIM tüm islam aleminin günahlarını affeylesin...kendisine layık bir kul olmamızı nasib etsin AMİN.......

 33. Burak Güzel
  Burak Güzel
  20 gün əvvəl

  ''De ki: Ey nefislerine karşı aşırı giden kullarım, Allah'ın rahmetinden ümit kesmeyin. Allah bütün günahları bağışlar. Çünkü O, çok esirgeyen, çok bağışlayandır." Zümer Suresi, 39/53.

 34. Serpil ince
  Serpil ince
  20 gün əvvəl

  Allahın affedemedigi hiç bir günah yoktur siz kimsiniz allahın adına hüküm veriyorsunuz

 35. Fahrettin Ersoylu
  Fahrettin Ersoylu
  20 gün əvvəl

  Büyü yapanda yaptıranda lanetlenmistir

 36. Tayyibe Budak
  Tayyibe Budak
  20 gün əvvəl

  Allah zaten heryerde nasıl yeryüzüne iniyor

 37. Nuray Kxharadja
  Nuray Kxharadja
  20 gün əvvəl

  İyi günler hocam. Sorum olacakdı cevaplarsanız sevinirim. Hocam ben dün akşam Annemle babamla kavqa etdim onları çok seviyorum. Annem bana bed dua etdi benim günahm yoktu.😔 Anneme bir şey söylemedm sadece susdum. Namaz kıldım Allahdan af diledim dua etdim. Bir şey etmesemde pişman oldm😔 Allah beni af etmişdirmi?

 38. Döndü Kurşun
  Döndü Kurşun
  20 gün əvvəl

  Ya arkadaş neden bu işleri ehline bırakmıyorsunuz sizler nasıl insansınız alıyorsunuz hadisi ayeti olduğu gibi aktariyorsunuz bu nasıl bir mantık anlamadım ya arkadaş bu memlekette herkez din konusunda alleme olmuş yarın hesabını verirsiniz hiç merak etmeyin

 39. Şevket Öz
  Şevket Öz
  21 gün əvvəl

  Faiz yiyenler

 40. Gölge
  Gölge
  21 gün əvvəl

  Ben namaza 2 haft önce başlamıştım ve3 gün önce gusül abdestim bozuldu sıcak su bulamadığım için abdest alamadım ve sabah şeytana uyup zina ettim ve bugünün kandil gecesinin olduğunu bilmiyordum cehenneme girermiyim ? :(

  1. Deniz Basel
   Deniz Basel
   12 gün əvvəl

   Allah bilir tövbe ve pişmanlıktan başka çere yok tekar tekrar tövbe et inşallah Allah affeder hepimizi

 41. Müzik Ve Herşey
  Müzik Ve Herşey
  21 gün əvvəl

  Merhaba lütfen bakın birncok kez zina yaptım tövbe ettim Allah'a döndüm tövbemi 2 3kere bozdum ve en sonunda bundan 1 ay önce yine tövbe ettim ve bu sefer gerçekten yapmayacağıma karar verdim zaten sevgilimde burdan taşındı zina cehenemlikmidir

 42. onur keser
  onur keser
  21 gün əvvəl

  Biri kesin benim hayat

 43. Nurettin Bilikli
  Nurettin Bilikli
  21 gün əvvəl

  ALLAH RAZI OLSUN

 44. Eyüp Erdem
  Eyüp Erdem
  21 gün əvvəl

  ALLAH razı olsun sizden. Bu bilgi paylaştığınız için çok teşekkürler. ALLAH hayrınızı kabul etsin

 45. Salia Osmani
  Salia Osmani
  21 gün əvvəl

  Allah raziolsun rabim tum musulman cumlemize guarani afetsin amin insallha 🤲🏻🤲🏻🤲🏻

 46. Yasemin Gül
  Yasemin Gül
  21 gün əvvəl

  Dillerine sağlık kardeşim kandiliniz mübarek olsun

 47. Elif Iletisim
  Elif Iletisim
  21 gün əvvəl

  Allah razi olsun 🙏

 48. Hatice Şahin
  Hatice Şahin
  21 gün əvvəl

  Allah CC kabul etsin inşallah

 49. Ayşegül Yöney
  Ayşegül Yöney
  21 gün əvvəl

  Kandil diye birşey yok

 50. Servet Sağlam
  Servet Sağlam
  21 gün əvvəl

  Amin 🤲🤲☘️😢😢

 51. H H
  H H
  21 gün əvvəl

  Allah im sen günahlarimizi af eyle bizi cennetinle ödülendir Aminn berat gecemiz mübarek olsun.

 52. Martin Luttur
  Martin Luttur
  21 gün əvvəl

  Bana bu kunustuklarini hangi ayette gectigini meal edermaun cahil kardesim

 53. ne istersin?
  ne istersin?
  21 gün əvvəl

  Aleykumselam

 54. Ftmnr olc
  Ftmnr olc
  21 gün əvvəl

  Allahû teâlâ günahlarımızı affeylesin, İnşaAllah.💗 Dualarımızı kabul eylesin ❤️❤️❤️ inşaAllah . Aminnn.Allahbrazi olsun abi, sağol.

 55. Osman Afacan
  Osman Afacan
  21 gün əvvəl

  Hayırlı Kandiller

 56. Kritiker 64
  Kritiker 64
  21 gün əvvəl

  Başlık çok yanlış.Çünkü Rabbimiz 24 saat 365 günde yapılan tüm dualara tevbelere icabet eder.Kur'an'a göre affedilmeyecek tek günah:Tevbe etmeden ŞİRK (Allah'a eş,benzer,ortak koşma) üzere ölmektir.

 57. Hz. Salih
  Hz. Salih
  21 gün əvvəl

  ALLAH Gunah bagişlasin

 58. Ali Ali
  Ali Ali
  21 gün əvvəl

  Seninde Berat Gecen kutlu olsun

 59. Muhammet Aykur
  Muhammet Aykur
  21 gün əvvəl

  Butun islam aleminin berat kandili mübarek bereketli iyi guzel olsun hayirli geceler butun islam alemine. RBBIM bu mübarek gece hurmetine MUHAMMED MUSTAFA hürmetine affeylesin bizi bagislasin amin amin amin

 60. Fevzi Uçar
  Fevzi Uçar
  21 gün əvvəl

  Allah razı olsun inşallah

 61. Elif Bektaş
  Elif Bektaş
  21 gün əvvəl

  Allah bizi affetsin bu mübarek gece hürmetine

 62. Güzel Dünyam
  Güzel Dünyam
  21 gün əvvəl

  Yarabbi ne.kosurumus günahimiz varsa başlasin amin kimseyi darda koma

 63. ismail hakkı erdem
  ismail hakkı erdem
  21 gün əvvəl

  Allah tövbelerinizi kabul etsin.

 64. Nicat Bekirov
  Nicat Bekirov
  21 gün əvvəl

  Bes vakia suresinin bu gece okunmasida sevab getire bilirmi?

 65. ğurbeyt gül
  ğurbeyt gül
  21 gün əvvəl

  Cümleten kandiliniz mubarek olsun RABBİM Bilerek bilmeyerek işledigimiz günahlarımızı afetsin bu mubarek gecehürmetine affına nail olmayınasip etsin cümlemize

 66. Nalan Demirci
  Nalan Demirci
  21 gün əvvəl

  Allah razı olsun ❤️💖🧕👍

 67. İREVAN AZERBAYCANDİR
  İREVAN AZERBAYCANDİR
  21 gün əvvəl

  AMIN..AMIN,,,AMINN,,

 68. Nicat Bekirov
  Nicat Bekirov
  21 gün əvvəl

  Bakara suresini fasilelerle okusam kabul olunurmu?

 69. Jeyla Bayramzadeh
  Jeyla Bayramzadeh
  21 gün əvvəl

  Allen Razi olsun 🙏

 70. Beyaz Çetin
  Beyaz Çetin
  21 gün əvvəl

  Amin

 71. Savaş
  Savaş
  21 gün əvvəl

  Berat kandiliniz mübarek olsun Türkler ve Azerbaycan kardeşlerimize

 72. Sahib Senan
  Sahib Senan
  21 gün əvvəl

  Le Ilehe IllAllah Muhammedin ResulAllah Emirel Möminin Eliyyen Veliyyullah

 73. Sahib Senan
  Sahib Senan
  21 gün əvvəl

  Allahun Meselli ela Muhammedin ve Ali Muhammed

 74. CLASH GAMER
  CLASH GAMER
  21 gün əvvəl

  Arkadaşlar ben kandil namazı bilmediğinden dolayı kaza namazı kılıp allah'a dua etsem kabul olurmu

 75. Hidayetnuru
  Hidayetnuru
  21 gün əvvəl

  Selam. Berat gecesi bugün mü yoksa dünmüydü?

 76. Yunus Şahan
  Yunus Şahan
  21 gün əvvəl

  Allahuekber ☝️(ALLAH EN BÜYÜKTÜR)

 77. Yuksel Kip
  Yuksel Kip
  21 gün əvvəl

  Allah im Herkese Hidayet iyilikle versin allahım ortalimizi düzeltin amin

 78. Lps Minişler Dünyası
  Lps Minişler Dünyası
  21 gün əvvəl

  27 martta yani bugun isanin olumu anilacaktr

 79. Fatma Koca
  Fatma Koca
  21 gün əvvəl

  Amin

 80. taha emir kaplan
  taha emir kaplan
  21 gün əvvəl

  Sen bizi namaz kılarken abdest alırken ölmeyi kabul eyle YARABBİ

 81. YUNUSO
  YUNUSO
  21 gün əvvəl

  Abi ben Kur'an okumaya teşekkür ederim

 82. Derya Deniz
  Derya Deniz
  21 gün əvvəl

  Rabbim bizə imanlı ölmək nəsib etsin. AMİN. İNŞALLAH.

  1. zeynep kübra karadöl
   zeynep kübra karadöl
   21 gün əvvəl

   Amin

 83. Sky
  Sky
  21 gün əvvəl

  HERKEZİN BERAT GECESİ MÜBAREK OLSUN

 84. Liva Akman
  Liva Akman
  21 gün əvvəl

  Bugün bir yakınım öldü allah rahmet eyler inşallah

  1. özgür üstün
   özgür üstün
   21 gün əvvəl

   Rabbim rahmetiyle muamele etsin insallah

 85. Yüreglerin Esintisi
  Yüreglerin Esintisi
  21 gün əvvəl

  Allah razi olsun

 86. Dldld Elele
  Dldld Elele
  21 gün əvvəl

  ALLAHIM INSALLAH BIZI BU GECE AFFEYLER VE BIZI CEHENNEM ATESINDEN KORUR AMIN...🤲🏽🕋

 87. Dldld Elele
  Dldld Elele
  21 gün əvvəl

  Allah senden razi olsun Allah ne muradin varsa verdin🕋🤲🏽 Herkesin Berat gecesi mubarek olsun Amin🤲🏽

 88. Elif Biri.
  Elif Biri.
  21 gün əvvəl

  Herkesin beraat kandili mübarek olsun 🤗🤗

 89. Fergane Bagirova
  Fergane Bagirova
  21 gün əvvəl

  Eleküm Salam alah sizden razı olsun 🙏

 90. Alperen Can
  Alperen Can
  21 gün əvvəl

  Amın berat gecemız mubarek olsun tum kardeslerımın kızımın için dua istiyorum sızlerden polislık sınavı için Rabbım hepımızın dua kabul etsin

 91. Hülya Aktaş
  Hülya Aktaş
  21 gün əvvəl

  Bu gecenin hürmetine rabbim inşallah bizleri af ve mağfiret eylesin

 92. ASİM YT
  ASİM YT
  21 gün əvvəl

  Allah gunahlarimizi aff et

 93. Aslancan 61
  Aslancan 61
  21 gün əvvəl

  Amin

 94. Brezly Back
  Brezly Back
  21 gün əvvəl

  Eyv

 95. Hakan Karagoz
  Hakan Karagoz
  21 gün əvvəl

  Amin inşallah Allah razı olsun kardeşim sağol

 96. HƏSƏN ƏHMƏDOV KEYXALI
  HƏSƏN ƏHMƏDOV KEYXALI
  21 gün əvvəl

  SALAMUN ALEYKUM UCA ALLAH RAZI OLSUN AMİN hocam İsmail Yaşar hocamısınız ?

 97. Nova Telefon
  Nova Telefon
  21 gün əvvəl

  BİSMİLLAHİR RAHMANİ RAHİM.ALLAHUME SELLİ ALA SEYYİDİNE MUHAMMEDİN VE ALA ALİ SEYYİDİNE MUHAMMED

 98. Nova Telefon
  Nova Telefon
  21 gün əvvəl

  ALLAHIM bağışlar İNŞALLAH günahlarımızı,Allahım kısmet ederde İNŞALLAH bu gece dua ederim.

 99. Ali Ekber Şimşek
  Ali Ekber Şimşek
  21 gün əvvəl

  Berat kandiliniz kutlu olsun. 🤲

 100. Melek Akçay
  Melek Akçay
  21 gün əvvəl

  Allah'ım bizleri sizleri bu yollara düşürmesin berat kandili mübarek olsun